8 09.17 01:30
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: Przerwać złą serię

Po dwóch wyjazdowych porażkach z Koroną Kielce i Legią Warszawa, juniorzy starsi Jagiellonii Białystok wracają do gry na własnym boisku. W sobotę młodzi Żółto-Czerwoni zmierzą się z Motorem Lublin.

Podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki przed tygodniem przegrali w Kielcach 1:2, a w środę ulegli obrońcom tytułu 1:3. Oba te mecze mogły jednak potoczyć się zupełnie inaczej, gdyż z gry Żółto-Czerwoni nie byli drużyną gorszą. W obu przypadkach zabrakło im jednak wyrachowania w końcowej części pojedynku. Efektem tego jest spadek na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.

– Więcej zastrzeżeń do zespołu miałem po wygranej nad Stalą (1:0), gdy nie graliśmy tak, jak tego oczekuję, a dzisiaj bramkę na 1:2 straciliśmy w naszym najlepszym momencie bramkę. Mieliśmy przewagę i sytuacje, a to rywale cieszyli się z gola. To dla nas nauczka, że być może na takim terenie trzeba bardziej szanować korzystny wynik, ale to raczej nie będzie w naszej naturze. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków i wierzę, że w kolejnych meczach również pokażą taką ochotę do gry, radość z niej, kreatywne myślenie i determinację. Dzisiaj może los nam zabrał to, na co zasłużyliśmy, ale być może kiedyś nam to odda – mówił po środowym starciu z Legią Warszawa trener Tomasz Kulhawik.

O przełamanie nasi juniorzy starsi powalczą w sobotnie popołudnie, kiedy to na boisku bocznym Stadionu Miejskiego ich rywalem będzie Motor Lublin. Lublinianie mają dwa punkty więcej od Jagi, ale to sprawia, że znajdują się nawet na ligowym podium. Nasi najbliżsi rywale zdołali m.in. zremisować w Warszawie z Legią i wygrać w Kielcach z Koroną, a w ostatniej kolejce rozbili Cracovię aż 4:1 po czterech bramkach Szymona Raka z rocznika 2000, który zdołał już zadebiutować w pierwszym zespole Motoru, strzelając jedną z bramek w trakcie 13 minut gry w zwycięskim spotkaniu z Karpatami Krosno (5:0). Jedyną drużyną, która zdołała pokonać Motor, był Znicz Pruszków, który na swoim boisku wygrał 2:0. Zespół z Lublina ma taki sam cel jak Jagiellonia, czyli znalezienie się na koniec sezonu w pierwszej szóstce i utrzymanie w CLJ na kolejny sezon.

Sobotni mecz 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – Motor Lublin zostanie rozegrany na boisku bocznym Stadionu Miejskiego. Początek spotkania o godzinie 13:30. Wstęp wolny, zapraszamy!