14 11.17 01:30
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: Szybka okazja do rehabilitacji

Po nieudanych derbach Białegostoku z MOSP juniorzy starsi Jagiellonii Białystok już w środę będą mieli szansę na zrehabilitowanie się za tę porażkę. Podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki w meczu zaległym 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zmierzą się bowiem z Polonią Warszawa.

Pierwotnie ten mecz miał się odbyć w połowie października, ale został przełożony ze względu na powołania Bartosza Bidy i Mikołaja Nawrockiego do reprezentacji Polski do lat 17. W ten sposób Żółto-Czerwoni mają przed sobą serię trzech kolejnych spotkań na własnym boisku w ciągu tygodnia. Tę serię rozpoczęli jednak od sporego falstartu, niespodziewanie przegrywając w sobotę z MOSP Białystok 1:2.

– Już z Wisłą Kraków nie graliśmy najlepiej w ataku i potwierdza się to, o czym mówiłem już wielokrotnie. Słabo kreujemy grę i jesteśmy dużo lepsi wtedy, gdy to przeciwnik nas atakuje. Dzisiaj było to widać. Szybko straciliśmy bramkę w dość kuriozalnych okolicznościach i ciężko było nam coś wykreować. Nie da się wygrać meczu w pięciu czy siedmiu. W tym zespole, jak ktoś jest pod formą, to widać to bardzo wyraźnie. Próbowaliśmy różnych rozwiązań, ale jest ciężko, gdy podstawowe indywidualności tej drużyny nie ciągną tej gry. Widać było, że to jest naszą bolączką. Generalnie rozegraliśmy bardzo słaby mecz i nie zmieniłby tego żaden wynik, nawet jeśli nie stracilibyśmy tego gola w samej końcówce – mówił po tym spotkaniu trener Tomasz Kulhawik.

Z perspektywy sytuacji w tabeli, zimny prysznic może okazać się dla Żółto-Czerwonych przydatny, bo jeśli w którymś z trzech kolejnych spotkaniach u siebie mogli oni sobie pozwolić na porażkę, to właśnie w derbowym starciu z MOSP. Wszystko dlatego, że przed naszymi juniorami starszymi teraz dwa bezpośrednie mecze z drużynami zaangażowanymi w walkę o utrzymanie w CLJ na kolejny sezon. W środę rywalem Jagi będzie Polonia Warszawa, a w sobotę UKS SMS Łódź.

Warszawianie po bardzo dobrym starcie w ostatnich meczach nie mają dobrej serii. Wystarczy powiedzieć, że Czarne Koszule w dziesięciu ostatnich spotkaniach tylko raz potrafiły wywalczyć komplet punktów. To wszystko sprawia, że Polonia powoli zaczęła tracić kontakt z czołówką – do Jagiellonii traci już siedem punktów i za wszelką cenę musi walczyć w Białymstoku o zwycięstwo. Dla Żółto-Czerwonych z kolei ten mecz jest okazją do tego, aby po wpadce z MOSP znowu osiągnąć kilkupunktową przewagę nad aż dziesięciozespołową strefą spadkową.

Środowy mecz zaległy 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa zostanie rozegrany na boisku bocznym Stadionu Miejskiego. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:00. Wstęp wolny, zapraszamy. Relację na żywo z tego spotkania będzie można śledzić na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.