13 02.18 17:49

U-17: Polacy ograli Francję. Zwycięski gol Bidy

Reprezentacja Polski do lat 17 ograła Francję 1:0 w meczu towarzyskim rozegranym na zgrupowaniu w Hiszpanii. Jedynego gola dla Biało-Czerwonych strzelił napastnik Jagiellonii Bartosz Bida, a w spotkaniu wziął udział również drugi zawodnik Jagi Mikołaj Nawrocki.

Po skromnej porażce ze Szkocją 0:1 Biało-Czerwoni tym razem pokonali faworyzowanego rywala, jakim byli Francuzi. Stało się to za sprawą trafienia naszego napastnika Bartka Bidy, który w 29. minucie gry zapewnił zwycięstwo reprezentacji Polski. Bida przebywał na boisku przez 56 minut, po czym zmienił go Olaf Kobacki.

W wyjściowej jedenastce Polaków wystąpił również drugi z Żółto-Czerwonych, Mikołaj Nawrocki, który rozegrał całą pierwszą połowę i obejrzał żółtą kartkę, po czym w przerwie został zmieniony przez Szymona Czyża.

U-17: Polska – Francja 1:0 (1:0)

Gol: Bida 29’

Polska U-17: Lotka (41’ Grobelny) – Smajdor, Pleśnierowicz, Bogacz (77’ Kunka), Nowak (56’ Eizenchart) – Żuk (41’ Żukowski), Ajenjo (68’ Bogusz), M. Karbownik (56’ Białczyk), Nawrocki (41’ Czyż), Młyński (41’ Maćkowiak) – Bida (56’ Kobacki)