27 03.19 12:39
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: O punkty na terenie lidera

W sobotę juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają jedno z najtrudniejszych spotkań w tej rundzie Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego zmierzą się na wyjeździe z liderem rozgrywek – Koroną Kielce.

Żółto-Czerwoni wracają do gry po dwutygodniowej przerwie, jako że ich ostatnie spotkanie z Górnikiem Zabrze zostało przełożone na najbliższą środę, 3 kwietnia. Wobec tego, po bardzo ważnej wygranej z Escolą Varsovia 1:0, trenerzy Kobeszko i Pawłowski mogli w spokoju popracować ze swoim zespołem. Mimo meczu zaległego Jaga wciąż pozostaje dziesiąta w tabeli Centralnej Ligi Juniorów, z czteropunktową przewagą nad strefą spadkową.

– Wygraliśmy ten mecz dzięki naszemu zaangażowaniu, poświęceniu i ofiarności. To okazało się kluczem do zwycięstwa i czynnikiem, który odróżniał to spotkanie od poprzedniego w naszym wykonaniu. Chłopcy walczyli jeden za drugiego, nie spuszczali głów i jeśli będziemy tak się prezentować również w kolejnych meczach, a do tego dołożymy więcej elementów piłkarskich, to może być tylko lepiej – mówił o zwycięstwie z Escolą trener Wojciech Kobeszko.

– Chłopcy pokazali charakter, bo niełatwo jest podnieść się po porażce 0:4, a oni dziś to zrobili. Mam nadzieję, że to docenią. Pokazali, że tkwi w nich duży potencjał, ale muszą sobie zdawać sprawę, że nie mogą być tak chimeryczni. Wierzę, że zapamiętają to, co dzisiaj zadecydowało o wygranej, czyli to poświęcenie, zaangażowanie i ofiarność. Jeśli dołożymy do tego jeszcze nieco lepszą grę piłką, to możemy mieć jeszcze dużo radości w tej lidze – dodawał szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

W sobotę nasz zespół czeka jednak bardzo trudne zadanie. Jaga zmierzy się bowiem na wyjeździe ze zdecydowanym liderem rozgrywek – Koroną Kielce. Kielczanie w 19 meczach zdobyli aż 45 punktów na 57 możliwych i z dużą przewagą przewodzą ligowej stawce. Korona swój ostatni mecz przegrała jeszcze w październiku, gdy lepsza od niej okazała się Escola Varsovia. Na uwagę w drużynie z Kielc z pewnością zasługuje jej najlepszy strzelec – Wiktor Długosz (10 goli), trenujący z pierwszym zespołem Oskar Sewerzyński, czy też reprezentant Polski do lat 17 Jakub Górski.

Górski i Długosz byli zawodnikami, którzy przesądzili o zwycięstwie Korony nad Jagiellonią w pierwszym meczu rozegranym przy Słonecznej. Wtedy to wszystkie gole padły po przerwie i choć Jaga wyszła na prowadzenie po trafieniu Macieja Twarowskiego, to później strzelali już tylko kielczanie. Jakub Górski strzelił dwa, a Wiktor Długosz jednego gola, dzięki czemu po wygranej 3:1 trzy punkty pojechały do Kielc.

Sobotni mecz 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Korona Kielce – Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godzinie 12:00. O wyniku będziemy starali się informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy.