4 04.19 20:18
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: Oddalić się od strefy spadkowej

W niedzielne popołudnie juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają przy Słonecznej kolejne bardzo ważne spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów. O godzinie 13:30 rywalem Żółto-Czerwonych będzie GKS Bełchatów.

W środę podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego nie wykorzystali szansy na uspokojenie swojej sytuacji w ligowej tabeli i w zaległym meczu jedynie zremisowali z Górnikiem Zabrze 1:1. Fakt faktem, Żółto-Czerwoni o ten punkt musieli walczyć do ostatnich minut, bowiem przez długi czas przegrywali z zespołem z Górnego Śląska, a ostatnie pół godziny musieli grać w dziesiątkę. Po tym remisie Jaga pozostała na jedenastym miejscu w tabeli z 25 punktami na koncie i ma dwa „oczka” przewagi nad strefą spadkową.

– Nie cieszy mnie w ogóle ten jeden punkt, bo uważam, że powinniśmy zdobyć trzy. (…)  W drugiej połowie graliśmy w osłabieniu i choć niejeden cieszyłby się ze zdobytego w ten sposób punktu, to uważam, że nawet w dziesiątkę zepchnęliśmy Górnika do obrony. Rywale się bronili, a my szukaliśmy swoich sytuacji. (…) Gramy pod jakąś presją, ale musimy umieć zachować chłodną głowę. To nie może „zabijać” naszej gry. Nie jestem dzisiaj zadowolony ani z wyniku, ani z naszej gry, bo uważam, że przede wszystkim powinniśmy byli ten mecz wygrać – mówił po tym spotkaniu niepocieszony trener Wojciech Kobeszko.

GKS Bełchatów to obecnie czternasty zespół Centralnej Ligi Juniorów, który ma na swoim koncie tylko 17 punktów. Bełchatowianie tracą już siedem „oczek” do bezpiecznej strefy i jeśli nie zaczną jak najszybciej regularnie punktować, to prędko będą musieli pogodzić się ze spadkiem. Wiosną GKS zdobył pięć punktów w czterech meczach, przegrywając tylko jeden z nich. Najlepszym strzelcem naszych najbliższych rywali jest Damian Warnecki, strzelec pięciu goli.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Bełchatowie Jagiellonia dość niespodziewanie przegrała z GKS 0:1 po bramce Dawida Kocyły. Od tego momentu Żółto-Czerwoni zaczęli serię kiepskich wyników i należy mieć nadzieję, że tym razem będzie odwrotnie, a zwycięstwo nad „Brunatnymi” da Jadze pewność na kolejne ligowe kolejki.

Niedzielny mecz 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – GKS Bełchatów rozpocznie się o godzinie 13:30. Wstęp wolny, zapraszamy. Relacja z tego spotkania na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.