17 04.19 10:58
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: Pójść za ciosem

W czwartek rano juniorzy starsi Jagiellonii Białystok powalczą o trzecie zwycięstwo z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów. Przy Słonecznej rywalem Żółto-Czerwonych będzie Arka Gdynia.

Po zwycięstwach z GKS Bełchatów (4:1) i Ruchem Chorzów (2:0) podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego uspokoili swoją sytuację w tabeli CLJ. Żółto-Czerwoni zajmują w niej obecnie dziewiąte miejsce i mają siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. Młodzi Jagiellończycy nie zamierzają jednak na tym poprzestać, bowiem w ich zasięgu jest wciąż nawet szósta pozycja. Do zajmującej nią Legii Warszawa Jaga traci pięć punktów, a jeszcze zmierzy się z rywalem z Warszawy przy Słonecznej. Wszystko jest możliwe, szczególnie że Żółto-Czerwoni prezentują w ostatnich kolejkach dobrą dyspozycję.

– Rozegraliśmy naprawdę niezłe spotkanie, w których przeprowadziliśmy kilka składnych akcji. Najważniejsze są jednak trzy punkty. Chłopcy zagrali na dobrym poziomie, gratuluję im zarówno gry, jak i wyniku. Cieszy to, że zagraliśmy na zero z tyłu. Nasza defensywa spisywała się dobrze przez większość spotkania, dzięki czemu gospodarze zagrażali nam jedynie po stałych fragmentach, ale bez efektu. Wywozimy ważne trzy punkty i wierzę, że w kolejnych meczach będziemy potwierdzać naszą dobrą dyspozycję – mówił po meczu w Chorzowie trener Wojciech Kobeszko.

Najbliższy przeciwnik Żółto-Czerwonych, Arka Gdynia, to aktualnie jedenasty zespół Centralnej Ligi Juniorów, który ma na swoim koncie cztery punkty mniej od Jagi. Gdynianie zdecydowaną większość punktów zdobyli jednak na własnym boisku, gdzie potrafią się przeciwstawić każdemu. Na wyjazdach jest już nieco gorzej. Tylko trzy drużyny zdobyły mniej punktów od Arki na stadionach rywali i wszystkie trzy znajdują się w strefie spadkowej. Najlepszym strzelcem zespołu z Gdyni jest Mateusz Stępień, zdobywca siedmiu bramek.

W pierwszym meczu obu drużyn, rozegranym jesienią w Gdyni, padł remis 1:1. Dla gospodarzy gola strzelił wówczas Jakub Wilczyński, natomiast dla Jagi trafił Maciej Twarowski.

Czwartkowy mecz 24. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia rozpocznie się o godzinie 10:30. Wstęp wolny, zapraszamy! O wyniku tego spotkania będziemy na bieżąco informować na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.