15 11.18 07:57

CLJ: Rundę rewanżową czas zacząć

W sobotnie popołudnie juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozpoczną rundę rewanżową sezonu 2018/19 Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego podejmą przy Słonecznej Lecha Poznań.

Pierwszej połowy sezonu młodzi Żółto-Czerwoni nie zaliczą do udanych. Ostatnia seria czterech meczów bez porażki sprawiła jednak, że sytuacja naszej drużyny nieco się poprawiła. Jaga w ligowej tabeli zajmuje jedenaste miejsce z dorobkiem 18 punktów i choć jej szanse na doskoczenie do czołówki są już niewielkie, to jednak górna połowa tabeli wciąż pozostaje na wyciągnięcie ręki.

Byłoby do tego zdecydowanie bliżej, gdyby Jagiellończycy w ostatnim spotkaniu z Pogonią Szczecin utrzymali dwubramkową przewagę. Niestety, w samej końcówce Portowcy strzelili dwa gole i mecz zakończył się ostatecznie remisem 3:3.

– Po pierwszej połowie prowadziliśmy zasłużenie, bo ta część gry była dla nas, a po przerwie szanowaliśmy ten wynik i chcieliśmy go utrzymać do końca spotkania. Momentami jednak za bardzo się cofaliśmy, a Pogoń dążyła do bramki wyrównującej. To my jednak strzeliliśmy gola na 3:1 i nie powinniśmy byli tego w żadnym wypadku wypuścić. W końcówce meczu Pogoń przeprowadziła dwie bardzo ładne akcje, ale z drugiej strony w tych sytuacjach widoczna była nasza bierna postawa i brak doskoku do przeciwnika. Zapłaciliśmy za to utratą dwóch bramek i dwóch punktów, bo uważam, że dziś nie zyskaliśmy jednego punktu, a straciliśmy dwa. Powinniśmy ten mecz wygrać, ale taka jest piłka – mówił po starciu z Pogonią trener Wojciech Kobeszko.

Sobotni przeciwnik Żółto-Czerwonych, Lech Poznań, to aktualny obrońca tytułu mistrzowskiego Centralnej Ligi Juniorów. Szanse na obronę tytułu Kolejorz ma już jednak nieduże, jako że na półmetku sezonu zajmuje w ligowej tabeli szóste miejsce i do prowadzącej Korony Kielce traci osiem punktów. Najlepszymi strzelcami drużyny z Poznania są Jakub Kamiński i Filip Szymczak, którzy strzelili po sześć goli.

Warto zaznaczyć, że pierwszy mecz obu zespołów, rozegrany latem we Wronkach, zakończył się zwycięstwem Żółto-Czerwonych 3:2. Dwa gole dla Jagi strzelił wówczas Maciej Twarowski, a jednego dołożył Eryk Matus.

Sobotni mecz 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – Lech Poznań rozpocznie się o godzinie 13:30. Wstęp wolny, zapraszamy. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka, a my będziemy informować na bieżąco o wyniku na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.