7 10.17 18:58

CLJ U-17: Wysoka wygrana ze Stomilem

Juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok pokonali u siebie Stomil Olsztyn 4:0 w meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Dwa gole dla Żółto-Czerwonych strzelił Przemysław Chyrchała, a po jednym dołożyli Jakub Jarmołowicz i Dawid Guziejko.

Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Pawła Walińskiego w sobotnim spotkaniu zagrali bardzo skutecznie i dojrzale. W pierwszych 10 minutach gry zaskoczyć bramkarza rywali, ale nieskutecznie, próbowali zza pola karnego Dominik Frelek i Mikołaj Wasilewski. Chwilę później udało się to Jakubowi Jarmołowiczowi, który w zamieszaniu podbramkowym płaskim strzałem otworzył wynik spotkania.

W kolejnych minutach wiele pod obiema bramkami się nie działo. Goście raz uderzali z rzutu wolnego ponad bramką Huberta Banacha, a po drugiej stronie boiska golkiper Stomilu skutecznie obronił uderzenie Bartosza Bayera, a niedługo później w dobrej sytuacji niecelnie główkował Mikołaj Wasilewski.

Kolejne bramki zaczęły padać wraz z upływem godziny gry. Żółto-Czerwoni mieli sporą przewagę w posiadaniu piłki, ale przez długi czas po przerwie nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywala. Dopiero centrostrzał z rzutu wolnego Dawida Guziejki przyniósł im drugiego gola. Kolejne trafienia zaliczył w końcówce Przemysław Chyrchała, który najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a następnie dobił strzał w poprzeczkę Macieja Bortniczuka. Jaga ostatecznie pokonała u siebie Stomil 4:0.

Wojciech Kobeszko (trener Jagiellonii): – Cieszymy się z tego zwycięstwa, a przede wszystkim z dużej dyscypliny i dobrej gry na boisku. Nie pozwoliliśmy drużynie z Olsztyna na zbyt wiele i ta nie potrafiła zagrozić naszej bramce. Brawa dla chłopaków za grę w defensywie. Dobrze, że do przerwy prowadziliśmy 1:0, bo dzięki temu w drugiej połowie graliśmy spokojniej i dołożyliśmy trzy bramki, a przy odrobinie szczęścia wynik mógł być jeszcze wyższy. Nie ma co jednak wybrzydzać, jestem zadowolony z gry chłopaków, bo zagrali naprawdę dobry mecz. Oby to też tak wyglądało w kolejnych spotkaniach.

– Zagraliśmy dojrzale i chciałbym, żeby pod tym kątem chłopaki też się rozwijali, aby prezentowali tę dojrzałość i nie tracili koncentracji po strzeleniu kolejnych bramek. Wiadomo, że przy wyniku 3:0 nie jest to łatwe, ale trzeba nad tym pracować i nie można nikogo lekceważyć. Jeśli będziemy podchodzić do meczów odpowiednio skoncentrowani i przez większość meczu będziemy umieli tę koncentrację utrzymać, to nasza gra i wyniki z pewnością będą dobre, a chłopcy będą się rozwijać.