10 10.19 15:45
Nowszy wpisStarszy wpis

IV Liga: Drugi zespół jedzie do Dąbrowy Białostockiej

Po zaskakującej porażce z Hetmanem Białystok drugi zespół Jagiellonii Białystok w poszukiwaniu rehabilitacji za tę wpadkę w sobotę uda się do Dąbrowy Białostockiej. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego zmierzą się z miejscowym Dębem.

W miniony weekend prowadzący w tabeli IV Ligi podlaskiej Żółto-Czerwoni stracili dużą część swojej przewagi nad rywalami, niespodziewanie przegrywając z Hetmanem 2:3. Wliczając odpadnięcie z ŁKS 1926 Łomża po karnych w Okręgowym Pucharze Polski, dla Jagiellonii II było to drugie niepowodzenie w ciągu kilku dni, więc nasze rezerwy z pewnością przystąpią do kolejnego spotkania bardziej zdeterminowane niż zwykle.

– Zagraliśmy słabe spotkanie, kolejne słabsze w ostatnim czasie. Brakuje w naszej grze jakości, ale też czegoś, czego nie potrafię zrozumieć, czyli ambicji i zaangażowania. Tego nigdy nie powinno brakować na jakimkolwiek poziomie, a u nas tego czasami brakuje. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w następnych meczach. Na dzisiaj nie mamy czym straszyć, nie gramy dobrze i będziemy musieli coś zmienić, aczkolwiek pole manewru mamy bardzo wąskie. Wiemy jednak, na co się porwaliśmy, więc czasami tak będzie, aczkolwiek ta porażka boli, bo przyszła w najmniej spodziewanym momencie i jest to dla nas duże rozczarowanie – mówił po przegranych derbach trener Wojciech Kobeszko.

Sobotni rywal rezerw Jagi, Dąb Dąbrowa Białostocka, na początku sezonu był bliski wycofania się z rozgrywek, ale ostatecznie do nich przystąpił i na razie zdobył sześć punktów, plasując się na 12. miejscu.

Warto zaznaczyć, że w sobotę w Dąbrowie Białostockiej może zagrać kilku zawodników pierwszej drużyny. Zespół Ireneusza Mamrota w przerwie na kadrę nie zaplanował sobie żadnego sparingu, więc spotkanie z Dębem może być sprawdzianem formy dla kilku piłkarzy walczących o miejsce w podstawowej jedenastce.

Sobotni mecz 10. kolejki podlaskiej IV Ligi Dąb Dąbrowa Białostocka – Jagiellonia II Białystok rozpocznie się o godzinie 11:00. O wyniku będziemy w miarę możliwości informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy.