31 08.19 19:14

IV Liga. Hattrick Jarmołowicza na wagę derbowego zwycięstwa

Drugi zespół Jagiellonii Białystok pokonał MOSP Białystok 3:0 w sobotnim spotkaniu 4. kolejki podlaskiej IV Ligi. Wszystkie gole dla Żółto-Czerwonych strzelił Jakub Jarmołowicz.

Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego zaliczyli czwarte zwycięstwo w swoim czwartym spotkaniu. W sobotnim starciu derbowym z MOSP Żółto-Czerwoni poradzili sobie praktycznie bez zawodników z pierwszego zespołu, z którego wystąpili jedynie Hubert Gostomski i Karol Struski.

Jaga II miała w tym meczu bardzo dużą przewagę, ale przez długi czas piłka nie chciała wpaść do siatki MOSP. W pierwszej połowie bardzo dobre okazje do strzelenia gola mieli Jakub Płoszkiewicz, Przemysław Chyrchała oraz Mikołaj Wasilewski, ale przed przerwą golkiper rywali nie dał się pokonać ani razu. Goście, którzy zaliczali tylko nieliczne wypady na połowę Żółto-Czerwonych, odpowiedzieli tylko jedną niezłą kontrą, po której uderzenie Michała Kapli obronił Hubert Gostomski.

W drugiej połowie przez długi czas ten stan się nie zmieniał, mimo że Jaga stwarzała sobie kolejne dobre szanse do otwarcia wyniku. Kolejnej znakomitej sytuacji nie wykorzystał Przemysław Chyrchała, a Mikołaj Wasilewski po rzucie rożnym trafił tylko w słupek. Niecelne uderzenia zaliczył również Dawid Polkowski.

Dopiero na kwadrans przed końcem Żółto-Czerwonym udało się rozwiązać worek z bramkami, gdy w zamieszaniu po rzucie rożnym najprzytomniej zachował się Jakub Jarmołowicz i z bliska pokonał bramkarza rywali. Dwie minuty ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując głową dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła.

Jarmołowicz przypieczętował wygraną Jagiellonii II w już w doliczonym czasie gry, gdy z bliska wykończył podanie Huberta Szadłowskiego. Rezerwy Jagiellonii ostatecznie pokonały MOSP Białystok 3:0 i umocniły się na prowadzeniu w tabeli podlaskiej IV Ligi.

Wojciech Kobeszko (trener Jagiellonii II): Nasze zwycięstwo jest na pewno zasłużone, bo przez cały mecz mieliśmy na boisku dużą przewagę. Przez długi czas nie potrafiliśmy otworzyć wyniku spotkania, mimo że mieliśmy na to kilka świetnych sytuacji. W drugiej połowie „złapaliśmy” przeciwnika i zwyciężyliśmy jak najbardziej zasłużenie. Rywale mieli dziś tylko jedną dobrą okazję po naszym błędzie, podczas gdy my dominowaliśmy przez pełne 90 minut. Nie mieliśmy dziś praktycznie posiłków z pierwszej drużyny, zagrali tylko Karol Struski i Hubert Gostomski, a mimo to zagraliśmy naprawdę niezły mecz.