14 11.19 09:12

IV Liga: Ligowe ostatki ze Spartą

Rezerwy Jagiellonii Białystok są już pewne pierwszego miejsca w tabeli podlaskiej IV Ligi po rundzie jesiennej. W sobotę Żółto-Czerwoni zakończą tegoroczne rozgrywki domowym starciem ze Spartą Augustów.

Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego wygrali dotąd 12 z 14 ligowych spotkań, dzięki czemu pewnie prowadzą w ligowej klasyfikacji. Jaga II o trzy punkty wyprzedza drugiego Tura Bielsk Podlaski oraz jest o sześć „oczek” lepsza od trzeciej Wissy Szczuczyn. W swoim ostatnim spotkaniu Żółto-Czerwoni pokonali na wyjeździe Krypniankę Krypno 3:1.

– Myślę, że nasze zwycięstwo jest zasłużone. W pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 i tuż przed przerwą straciliśmy przypadkową bramkę. W przerwie wesoło nie było, ale po zmianie stron wyszliśmy na prowadzenie 2:1 i kontrolowaliśmy przebieg meczu. Krypnianka próbowała, ale zabrakło jej argumentów piłkarskich. Byliśmy lepsi i mieliśmy dużo więcej sytuacji. Gdybyśmy je wykorzystali, to wynik byłby dużo wyższy. Na szczęście, w doliczonym czasie domknęliśmy to spotkanie, strzelając gola na 3:1. Gratulacje dla drużyny – mówił po meczu w Krypnie trener Wojciech Kobeszko.

Najbliższy przeciwnik Żółto-Czerwonych, Sparta Augustów, to aktualnie ósmy zespół w tabeli podlaskiej IV Ligi. Podopieczni Rafała Harasima w czternastu spotkaniach zdobyli 21 punktów. Jeszcze nie tak dawno Sparta potrafiła była uzyskać serię sześciu meczów bez porażki (cztery zwycięstwa i dwa remisy), ale w dwóch ostatnich kolejkach musiała uznać wyższość dwóch drużyn walczących o awans do III Ligi – Wissy Szczuczyn (0:2) oraz Tura Bielsk Podlaski (2:3).

Sobotni mecz 15. kolejki podlaskiej IV Ligi Jagiellonia II Białystok – Sparta Augustów rozpocznie się o godzinie 14:00. Zostanie on rozegrany na boisku naturalnym w naszym ośrodku treningowym przy Elewatorskiej. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Relacja live na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy!