3 10.19 12:42
Nowszy wpisStarszy wpis

IV Liga: Pokonać czerwoną latarnię

W sobotnie popołudnie prowadzący w tabeli drugi zespół Jagiellonii Białystok zmierzy się z czerwoną latarnią podlaskiej IV Ligi. Żółto-Czerwoni zagrają przy Elewatorskiej z Hetmanem Białystok.

Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego pewnym krokiem idą od zwycięstwa do zwycięstwa. Jagiellonia II wciąż po ośmiu kolejkach jest niepokonana, odnosząc siedem zwycięstw i notując jeden pechowy remis. Dzięki temu Żółto-Czerwoni prowadzą w ligowej tabeli z przewagą sześciu punktów nad najgroźniejszymi rywalami.

W środę Jagiellończycy mierzyli się w 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Niestety, po rzutach karnych musieli uznać wyższość ŁKS 1926 Łomża (1:1, k. 4:5).

– Dzisiaj brakowało jakości w naszej grze. Nie mieliśmy zawodnika, robiącego różnicę w ofensywie – czy to poprzez akcję indywidualną, czy przez jakieś otwierające podanie. To dla nas rozczarowanie, aczkolwiek musimy pamiętać, że niektórzy zawodnicy przed tym meczem wracali po kontuzjach i odbyli z nami tylko jeden trening, w dodatku już na rozgrzewce kontuzji doznał Kuba Jarmołowicz, którego prawdopodobnie zabraknie przez najbliższych kilka tygodni. Graliśmy bez wzmocnień z pierwszej drużyny, z kilkoma juniorami i ostatecznie, mimo że samego meczu nie przegraliśmy, odpadamy po rzutach karnych. Szkoda – mówił po tym spotkaniu trener Wojciech Kobeszko.

Najbliższy przeciwnik Jagi, Hetman Białystok, ma na swoim koncie zaledwie trzy punkty i zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Białegostoku pokonała dotąd jedynie MOSP Białystok, a pozostałe siedem spotkań przegrała. Nie brakuje w niej zawodników związanych z Jagiellonią, jak choćby wypożyczeni z Jagi Stanisław Łupiński czy Maciej Polak z rocznika 2002.

Sobotni mecz 9. kolejki podlaskiej IV Ligi Jagiellonia II Białystok – Hetman Białystok rozpocznie się o godzinie 13:00. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona! Relację z tego spotkania przeprowadzimy na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.