31 10.19 21:01

IV Liga: Rezerwy postraszyły Sokoła

Drugi zespół Jagiellonii Białystok pokonał przy Elewatorskiej Sokoła 1946 Sokółka 9:1 w czwartkowym meczu 13. kolejki podlaskiej IV Ligi. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego tym samym umocnili się na szczycie ligowej tabeli.

Już pierwsze minuty czwartkowego spotkania wskazywały na prawdziwy pogrom przy Elewatorskiej. Po 20 minutach gry Jagiellonia II prowadziła bowiem już 4:0. Wynik otworzył Przemysław Chyrchała, a później trzy kolejne gole strzelił w przeciągu kilku minut Dawid Polkowski. Pomocnik Jagi najpierw celnie uderzył z rzutu wolnego, następnie ładnym strzałem wykończył swoją akcję indywidualną, a następnie skompletował hattricka skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany za faul na Przemku Chyrchale.

Kilka minut później Sokół odpowiedział efektownym trafieniem z rzutu wolnego Michała Łabieńca, a na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej połowy.

Na listę strzelców po zmianie stron wpisał się najpierw Oleg Horin, następnie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Przemysław Chyrchała, a na 7:1 po składnej akcji Żółto-Czerwonych podwyższył Szymon Pankiewicz.

Dosłownie w kolejnej akcji tego meczu swojego hattricka uzupełnił trzecią bramką Przemysław Chyrchała, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Chwilę później arbiter podyktował rzut karny dla Jagi, którego na gola zamienił Kamil Sakowicz.

Przy wyniku 9:1 tempo gry nieco spadło i nie oglądaliśmy już kolejnych goli w tym meczu. Rezerwy Jagi i tak solidnie postraszyły w halloween sokólskiego Sokoła, odniosły bardzo wysokie zwycięstwo i umocniły się na szczycie tabeli podlaskiej IV Ligi.

Wojciech Kobeszko (trener Jagiellonii II): Jeden z lepszych meczów do tej pory. Z jedynki jedynie Horin i Gostomski, więc musieliśmy radzić sobie naszymi zawodnikami i trzeba im oddać, bo zagrali bardzo dobry mecz. Wynik wynikiem, ale zaprezentowaliśmy dobrą organizację gry i zaangażowanie. Nie mieliśmy słabych punktów i każdy robił to, co należy na boisku. Życzyłbym sobie takiego podejścia w każdym meczu. Gratulacje dla zawodników za nasze zasłużone, wysokie zwycięstwo.

IV Liga podlaska – 13. kolejka:
Jagiellonia II Białystok – Sokół 1946 Sokółka 9:1 (4:1)

Bramki: Chyrchała 8′, 57′, 64′, Polkowski 13′, 15′, 20′ (k.), Horin 52′, Pankiewicz 61′, Sakowicz 67′ (k.) – Łabieniec 24′.

Jagiellonia II: Gostomski (68′ Maliszewski) – Pankiewicz, Płoszkiewicz, Gdowik, Czerech (60′ Szadłowski), Bayer, Horin (64′ Matras), Polkowski, Sakowicz (68′ Kozłowski), Huczko (60′ Guziejko), Chyrchała.