9 08.19 13:25
Nowszy wpisStarszy wpis

IV liga. Rezerwy powalczą o awans

Niedzielnym meczem ze Spartą Szepietowo, po dwuletniej przerwie, do ligowych zmagań wrócą rezerwy Jagiellonii Białystok. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego chcą powalczyć o zwycięstwo w podlaskiej IV lidze, aby w przyszłym sezonie móc rywalizować na wyższym szczeblu rozgrywek.

– Podchodzimy do nowego sezonu bardzo spokojnie. Nie postawiono przed nami konkretnego celu sportowego, mamy być również pomocą dla pierwszego zespołu. Będziemy ogrywać młodych zawodników, którzy dopiero wchodzą do piłki seniorskiej – opowiadał trener Wojciech Kobeszko.

– Oczywiście, chcemy być w czołówce i liczyć się w naszej lidze, ale wiadomo, że reaktywujemy ten zespół i w poszczególnych meczach może to różnie wyglądać. W każdym spotkaniu będziemy dysponować różnymi zawodnikami – raz będą to sami młodzieżowcy, innym razem będziemy mieć do dyspozycji posiłki z pierwszego zespołu. W każdym meczu być może będziemy grali w innym składzie i innym ustawieniu, więc na pewno nie chodzi tu o budowanie zespołu, tylko o doraźną reakcję na konkretną sytuację w klubie. Jestem jednak pełen optymizmu i myślę, że powinniśmy się liczyć w tej lidze – dodawał szkoleniowiec Żółto-Czerwonych, z którego zespołu juniorów z poprzedniego sezonu została mniej więcej połowa zawodników.

– Z zewnątrz dołączyli do nas jedynie Hubert Matras z fundacji Fulham, który mieszkał w Anglii i dobrze zaprezentował się u nas na testach. Potrzebowaliśmy wzmocnienia środka pola, ponieważ wielu zawodników z ubiegłego sezonu udało się na wypożyczenia. Mamy też Kacpra Szadłowskiego z Hetmana Białystok, który będzie rywalizował na prawej obronie z Szymonem Pankiewiczem, a także bramkarza Mieszko Maternę z Wdy Świecie. Nasze możliwości są w pewien sposób ograniczone, w związku z tym będziemy też współpracować z trenerem Zalewskim i dysponować zawodnikami z zespołu juniorów starszych. Ważne jest, aby zawodnicy drugiego zespołu czuli się przydatni w kontekście pierwszej drużyny trenera Ireneusza Mamrota, który z pewnością będzie chciał poprzez naszą drużynę utrzymywał rytm meczowy u swoich piłkarzy. Liczę na ich profesjonalne podejście i to, że będą dawali dobry przykład młodym – zakończył Wojciech Kobeszko.

Ligowa inauguracja w Szepietowie z miejscową Spartą odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:00. Relacja na żywo na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.

Wyniki letnich sparingów drugiego zespołu Jagiellonii:

– vs Olimpia Zambrów (III liga) 4:0 (Bida x2, Struski, Bortniczuk)
– vs Znicz Biała Piska (III liga) 2:2 (testowany, Struski)
– vs Hapoel Kfar Saba (Izrael) 1:1 (Chyrchała)
– vs MKS Mazur Ełk (IV liga) 3:1 (Klimala, testowany x2)
– vs Tur Bielsk Podlaski (IV liga) 1:6 (Jarmołowicz)
– vs Nieman II Grodno (Białoruś) 3:2 (Horin, Savković, Latuszek)

Kadra drugiego zespołu Jagiellonii Białystok na sezon 2019/20:

Bramkarze: Bartłomiej Maliszewski, Mieszko Materna.

Obrońcy: Patryk Czerech, Mateusz Gdowik, Kamil Huczko, Szymon Pankiewicz, Jakub Płoszkiewicz, Kacper Szadłowski.

Pomocnicy: Bartosz Bayer, Dawid Guziejko, Hubert Matras, Dawid Polkowski, Kamil Sakowicz, Mikołaj Wasilewski.

Napastnicy: Przemysław Chyrchała, Jakub Jarmołowicz.

Trenerzy: Wojciech Kobeszko, Jan Pawłowski.