29 09.19 20:56
Nowszy wpisStarszy wpis

IV Liga: Rezerwy wygrały w Goniądzu

Drugi zespół Jagiellonii Białystok wygrał na wyjeździe z Biebrzą Goniądz 4:1 w niedzielnym meczu 8. kolejki podlaskiej IV Ligi. Po dwa gole dla Jagi strzelili w tym spotkaniu Krzysztof Toporkiewicz i Jakub Jarmołowicz.

– Przez większość czasu mecz toczył się pod nasze dyktando, aczkolwiek już w dziesiątej minucie straciliśmy bramkę w kuriozalny sposób, bo przeciwnik pierwszy raz się zbliżył do naszego pola karnego, miał stały fragment i po zderzeniu naszego bramkarza z obrońcą, jeden z rywali skierował piłkę praktycznie do pustej bramki. Później próbowaliśmy odrobić straty, ale do przerwy podejmowaliśmy wiele złych decyzji w ofensywie. W drugiej połowie nasza dominacja już nie podlegała dyskusji. Rozegraliśmy dobre 45 minut i zasłużenie wygraliśmy 4:1, a mogliśmy wygrać jeszcze wyżej – opowiadał trener Wojciech Kobeszko.

– Mieliśmy dziś trudniejsze spotkanie ze względu na ograniczone pole manewru. Wielu zawodników nam brakowało, niektórzy zawodnicy zagrali nie na swoich pozycjach. Z drugiej strony należy się cieszyć, bo dziś zadebiutowało wielu chłopaków z juniorów, takich jak Krzysztof Toporkiewicz, Bartosz Musiolik, Hubert Karpiński i Jakub Kozłowski – dodawał szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Wszystkie bramki strzeliliśmy pomiędzy 50. a 70. minutą. Pierwsza padła po ładnej akcji zespołowej, w której Kamil Sakowicz zagrał prostopadłą piłkę do Krzysztofa Toporkiewicza, a ten przelobował bramkarza. Przy drugiej bramce bardzo dobre dośrodkowanie do Jakuba Jarmołowicza zagrał Hubert Karpiński z rocznika 2003, który dał naprawdę dobrą zmianę. Trzeci gol to piękny strzał z rzutu wolnego w okienko w wykonaniu Krzysztofa Toporkiewicza, a czwarte trafienie Jakuba Jarmołowicza miało miejsce po wykorzystanej sytuacji sam na sam z bramkarzem – kontynuował opiekun jagiellońskich rezerw.

– Podsumowując, cieszą trzy punkty, aczkolwiek mam nadzieję, że w następnych meczach będę miał o tyle duże pole manewru, że chłopcy będą mogli grać na swoich pozycjach – podsumował trener Kobeszko.

IV Liga podlaska – 8. kolejka:
Biebrza Goniądz – Jagiellonia II Białystok 1:4 (1:0)

Bramki: ? 10’ – Toporkiewicz 54’, 65’, Jarmołowicz 62’, 70’.

Jagiellonia II: Santini – Pankiewicz, Płoszkiewicz, Czerech, Guziejko (52’ Karpiński) – Matras (46’ Musiolik), Sakowicz – Mystkowski (73’ Szadłowski), Toporkiewicz, Jarmołowicz – Chyrchała (70’ Kozłowski).