29 10.19 10:38
Nowszy wpisStarszy wpis

IV Liga: Zrobić kolejny krok do awansu

Już w czwartkowy wieczór rezerwy Jagiellonii rozegrają swój mecz 13. kolejki podlaskiej IV Ligi. Żółto-Czerwoni zmierzą się przy Elewatorskiej z Sokołem 1946 Sokółka.

Dziesięć zwycięstw, remis i porażka – podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego pewnie prowadzą w czwartoligowej tabeli. Żółto-Czerwoni mają trzy punkty przewagi nad drugim Turem Bielsk Podlaski, który również znajduje się w bardzo wysokiej dyspozycji. Dlatego też Jaga musi pozostawać w pełni skoncentrowana i nie może sobie pozwalać na potknięcia. W miniony weekend nasz drugi zespół wygrał z KS Michałowo 2:0.

– Nasze zwycięstwo jest zasłużone. Trochę żałujemy niewykorzystanych okazji, ale wierzę, że na treningach popracujemy nad naszą skutecznością i w kolejnym meczu pod tym względem będzie lepiej. Nie mieliśmy dziś wielkich wzmocnień z pierwszego zespołu, dołączyło do nas trzech zawodników, a graliśmy z wymagającym przeciwnikiem, więc koniec końców mogę być z tego spotkania zadowolony – mówił po tym meczu trener Wojciech Kobeszko.

Najbliższy przeciwnik Jagi, Sokół 1946 Sokółka, to aktualnie piąta siła podlaskiej IV Ligi. Podopieczni Samuela Tomara, byłego trenera drużyn młodzieżowych Jagi, w tym sezonie odnieśli siedem zwycięstw, a ponadto zanotowali dwa remisy i trzy porażki. W zespole z Sokółki można też znaleźć wielu byłych zawodników Akademii Jagiellonii – Jakuba Tomara, Macieja Koreckiego, Mateusza Mikołajczyka, Huberta Stachurskiego, Damiana Toczydłowskiego czy Emila Gajko.

Czwartkowy mecz 13. kolejki podlaskiej IV Ligi Jagiellonia II Białystok – Sokół 1946 Sokółka rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Relacja live na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy!