10 11.19 16:33

IV Liga: Zwycięstwo rezerw w Krypnie

Drugi zespół Jagiellonii Białystok pokonał na wyjeździe Krypniankę Krypno 3:1 w niedzielnym spotkaniu 14. kolejki podlaskiej IV Ligi. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Mikołaj Wasilewski, Mile Savković oraz Kamil Sakowicz.

Ostatni mecz wyjazdowy w tej rundzie nie był łatwy dla drużyny Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego. Szczególnie w pierwszej połowie spotkania w Krypnie nie działo się zbyt wiele. Jaga strzeliła bramkę w 26. minucie gry, gdy po podaniu Bartosza Bayera sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Mikołaj Wasilewski, ale tuż przed przerwą gospodarze po niepewnej interwencji Huberta Gostomskiego doprowadzili do wyrównania.

W ostatniej akcji pierwszej części gry jeszcze w poprzeczkę trafił po rzucie rożnym Mateusz Gdowik, a po zmianie stron Żółto-Czerwoni zaatakowali odważniej. Próby Mikołaja Wasilewskiego, Przemysława Chyrchały i Przemysława Mystkowskiego nie przyniosły drugiej bramki, ale w 64. minucie spotkania Jagiellonia II wreszcie wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Bartosza Bayera poważny błąd popełnił jeden z obrońców gospodarzy, z czego skorzystał Mile Savković, trafiając z kilku metrów do siatki.

W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje sytuacje. Gospodarze z dystansu trafili w poprzeczkę bramki Huberta Gostomskiego, a po drugiej stronie boiska naprawdę dobre szanse miał Mateusz Gdowik, ale zarówno on, jak i niedługo później Dawid Polkowski i Szymon Pankiewicz nie potrafili pokonać stojącego w bramce Krypnianki Norberta Jendruczka.

Udało się to dopiero w doliczonym czasie gry Kamilowi Sakowiczowi, który po podaniu Bartosza Bayera wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy. Jagiellonia II ostatecznie pokonała Krypniankę 3:1 i umocniła się na czele czwartoligowej tabeli. W swoim ostatnim jesiennym spotkaniu Żółto-Czerwoni za tydzień zagrają przy Elewatorskiej ze Spartą Augustów.

Wojciech Kobeszko (trener Jagiellonii II): Myślę, że nasze zwycięstwo jest zasłużone. W pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 i tuż przed przerwą straciliśmy przypadkową bramkę. W przerwie wesoło nie było, ale po zmianie stron wyszliśmy na prowadzenie 2:1 i kontrolowaliśmy przebieg meczu. Krypnianka próbowała, ale zabrakło jej argumentów piłkarskich. Byliśmy lepsi i mieliśmy dużo więcej sytuacji. Gdybyśmy je wykorzystali, to wynik byłby dużo wyższy. Na szczęście, w doliczonym czasie domknęliśmy to spotkanie, strzelając gola na 3:1. Gratulacje dla drużyny.