27 05.19 12:17
Nowszy wpisStarszy wpis

Rezerwy Jagiellonii wracają do gry

Drugi zespół Jagiellonii Białystok wraca do gry. Od sezonu 2019/2020 rezerwy Żółto-Czerwonych będą występowały w podlaskiej IV lidze.

Drużyna będzie prowadzona przez trenerów Wojciecha Kobeszkę i Jana Pawłowskiego, którzy aktualnie opiekują się drużyną juniorów starszych, zajmujących wysokie czwarte miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Warto zaznaczyć, że zawodnicy z rocznika 2001, mistrzowie Polski juniorów młodszych sprzed roku, po zakończeniu sezonu ukończą wiek juniora i wielu z nich z pewnością stanie się częścią drugiego zespołu Jagi.

Rezerwy Jagiellonii zostały rozwiązane po zakończeniu sezonu 2016/17, który zakończył się ich spadkiem z trzeciej do czwartej ligi. Właśnie od piątego poziomu rozgrywkowego, po dwóch latach niebytu, drugi zespół Żółto-Czerwonych wznowi grę po swojej reaktywacji. Uchwałą z dnia 6 maja 2019 roku Podlaski Związek Piłki Nożnej przyjął Jagiellonię II do rozgrywek IV ligi podlaskiej, gdzie jej rywalami będą m.in. ŁKS 1926 Łomża, Wissa Szczuczyn, MOSP Białystok czy Tur Bielsk Podlaski.