3 02.20 12:12
Nowszy wpisStarszy wpis

Rezerwy po dwóch sparingach

Drugi zespół Jagiellonii Białystok rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej IV ligi. Żółto-Czerwoni po udanej jesieni zajmują pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 40 punktów. Aktualnie podopieczni Wojciecha Kobeszki rozgrywają już spotkania kontrolne, które mają za zadanie jak najlepiej przygotować zespół do ligowej wiosny. Dwa sparingi już za nimi. Jaga ograła IV-ligowego Promienia Mońki 10:0 i Tura Bielsk Podlaski 5:3.

– Tylko w sparingu z drużyną z Moniek mogłem skompletować wyjściową jedenastkę. Przed drugim meczem z Turem ustaliliśmy z trenerem Krzysztofem Zalewskim, który odpowiada za nasz zespół z Centralnej Ligi Juniorów, że zagramy po jednej połowie składami z IV ligi i z CLJ – mówi Kobeszko.

W sparingu z Promieniem Żółto-Czerwoni przetestowali swoje celowniki, zdobywając aż 10 bramek z rywalem z IV ligi. Strzeleckim dubletem popisali się Maciej Bortniczuk, Kamil Sakowicz, Mateusz Nikołajuk, po jednym trafieniu dorzucili Bartosz Bayer, Jakub Jarmołowicz, Dawid Guziejko i Przemysław Chyrchała.

– Trenowaliśmy niezbyt licznym składem, bo do dyspozycji miałem tylko 13 zawodników. Z kolei przed meczem z Turem miałem gotowych do gry tylko 10 piłkarzy z pola. Stąd pomysł na rozegranie drugiej połowy składem z CLJ, bo nie miałem dużego pola manewru. Na pewno podczas sezonu będziemy posiłkować się zawodnikami z pierwszej drużyny i Centralnej Ligi Juniorów, a na tę chwilę zmiany w składzie drugiego zespołu nie są przewidywane. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja w maju, bo wtedy zakończą się rozgrywki ekstraklasy, a my będziemy w decydującej fazie gry w czwartej lidze. Będziemy wszystko ustalać na bieżąco, choć na pewno nie jest to łatwa sytuacja – kontynuuje trener Jagiellonii II.

W drugim tegorocznym sparingu nasze rezerwy zmierzyły się z Turem Bielsk Podlaski, a więc bezpośrednim rywalem w walce o awans do trzeciej ligi.

– W tym sparingu zagraliśmy dwa razy po 50 minut. W pierwszej połowie wystąpiły nasze rezerwy i po tej części meczu prowadziliśmy 3:2 po dwóch golach Macieja Bortniczuka i trafieniu Mateusza Nikołajuka. Drugą połowę zawodnicy z CLJ wygrali 2:1. Bolączką jest nasza wąska kadra, w związku z czym musimy cały czas czuwać i kontrolować pracę zawodników, bo intensywność gier i treningów jest dosyć duża. Musimy jednak sobie radzić – podsumowuje Wojciech Kobeszko.

Plan pozostałych sparingów Jagiellonii II

08.02.2020 Jagiellonia II Białystok – Ruch Wysokie Mazowieckie (III liga) g. 10.00
15.02.2020 Jagiellonia II Białystok – KS Wasilków (III liga) g. 10.00
22.02.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska (III liga) g. 10.00
29.02.2020 Jagiellonia II Białystok – Olimpia Zambrów (III liga) g. 10.00
07.03.2020 Jagiellonia II Białystok – rywal do uzgodnienia g. 10.00