7 03.20 11:32
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: Na początek starcie z Hutnikiem

W niedzielę doczekamy się inauguracji w wykonaniu naszych juniorów starszych z rocznika 2002. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko w pierwszym, wiosennym meczu rundy rewanżowej Centralnej Ligi Juniorów U-18 zmierzą się w delegacji z Hutnikiem Kraków.

Na półmetku sezonu Żółto-Czerwoni zajmują 10. miejsce w tabeli po 16 rozegranych meczach. Jesienią Jaga potrafiła rozegrać kilka bardzo dobrych spotkań, m.in. wygrana z triumfatorem CLJ sprzed roku – Koroną Kielce 2:1, remisy z bardzo silnymi drużynami Pogoni Szczecin (1:1) i Lecha Poznań (0:0), czy triumf w delegacji z gdańską Lechią 3:0. Dobre spotkania przeplataliśmy jednak z gorszymi i właśnie o stabilizację formy swoich podopiecznych próbował zimą zadbać sztab szkoleniowy naszej drużyny.

– Na pewno nie jesteśmy zadowoleni do końca z jesiennych rezultatów. Zarówno ja, jak i chłopaki czujemy, że nasz wynik punktowy powinien być lepszy. Czujemy w związku ze zdobyczą duży niedosyt – przyznaje Krzysztof Zalewski. – Przygotowania rozpoczęliśmy 8 stycznia. Dwa tygodnie trenowaliśmy na własnych obiektach, a później m.in. udaliśmy się na zgrupowanie do Mrągowa, rozgrywaliśmy sparingi. Kadra jest podobna do tej, która była jesienią. Przygotowania przebiegły według planu. Jeżeli chodzi o gry kontrolne, to jesteśmy z nich zadowoleni. Mocno pracujemy na sukces. Z optymizmem patrzymy w przyszłość – zapewnia szkoleniowiec.

Kadra naszego rocznika 2002 nieznacznie się zmieniła. Ciekawi jesteśmy szczególnie występów bramkarza Xaviera Dziekońskiego, który zimą otrzymał szansę wykazania się na zgrupowaniu pierwszego zespołu na obozie w Turcji. W tym roczniku mamy też wielu innych utalentowanych piłkarzy, którzy już jesienią pukali do drzwi drugiego, a nawet pierwszego zespołu Jagiellonii. Możemy zatem spodziewać się rotacji zawodników, szczególnie we współpracy z naszymi rezerwami, prowadzonymi przez trenerów Wojciecha Kobeszkę i Jana Pawłowskiego. Jeśli chodzi o zmiany w zespole z rocznika 2002, to odnotujmy odejścia bramkarza Michała Jurewicza, obrońcy Jakuba Prużanina i napastnika Piotra Zientary. Trzech zawodników zostało wypożyczonych. Paweł Rudkowski wiosną będzie występował w Hetmanie Białystok (IV liga), Bartosz Musiolik w Ruchu Chorzów (III liga), a Maciej Kozłowski w ŁKS 1926 Łomża (IV liga). Drużynę zasiliło natomiast trzech graczy – to pomocnicy Piotr Mikos (Juventa Starachowice) i Kacper Maciejuk (ŁKS 1926 Łomża), a także obrońca poprzednio występujący w naszym roczniku 2004 Miłosz Matysik.

Jaga ma miłe wspomnienia z jesiennego starcia z Hutnikiem. Na swoim boisku pokonaliśmy krakowian 5:1 po golach Lucjana Frydrycha, Radosława Zyśka (dwa trafienia), Jakuba Masłowskiego i Marceliego Krygiera. Wyjazdowe spotkanie z drużyną z Małopolski Jagiellończycy rozpoczną w niedzielę o godz. 12. Trzymamy kciuki.

Kadra Jagiellonii 2002 na rundę wiosenną:

Bramkarze: Xavier Dziekoński, Bartłomiej Maliszewski, Mieszko Materna

Obrońcy: Szymon Jarosz, Bartosz Jurczak, Marceli Krygier, Dominik Mazur, Kacper Żarejko, Błażej Żero, Gabor Żukowski, Miłosz Matysik.

Pomocnicy: Damian Bieliński, Lucjan Frydrych, Patryk Kapica, Jakub Kozłowski, Mateusz Latuszek, Krystian Maciejuk, Jakub Masłowski, Piotr Murawski, Jakub Orpik, Oskar Osipiuk, Kacper Schmidt, Artur Trzeciak, Aleks Włodarczyk, Patryk Mikos, Kacper Maciejuk.

Napastnicy: Hubert Karpiński, Radosław Zyśk.

Zimowe sparingi:

Znicz Biała Piska (III liga) 2:5
Sokół Sokółka (IV liga) 6:0
KS Michałowo (IV liga) 5:0
KS Wasilków (IV liga) 1:2
 Ruch Wysokie Mazowieckie (III liga) 3:1
Tur Bielsk Podlaski (IV liga) 5:2
Legia Warszawa (CLJ) 4:0

Centralna Liga Juniorów (2002), runda wiosenna:
17. kolejka: Hutnik Kraków – Jagiellonia Białystok 2002 (niedziela, 8 marca, godz. 12:00)