12 09.19 13:46
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: Ograć obrońców tytułu

W niedzielne samo południe juniorzy starsi podejmą przy Elewatorskiej aktualnego mistrza Centralnej Ligi Juniorów. Rywalem Żółto-Czerwonych będzie Korona Kielce.

Dziewięć punktów w pięciu meczach – podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko w dobrym stylu rozpoczęli nowe rozgrywki. Żółto-Czerwoni po pięciu kolejkach zajmują w tabeli CLJ szóste miejsce. Mogło być ono wyższe, gdyby w ostatni weekend Jaga nie przegrała minimalnie z jednym z faworytów rozgrywek, Zagłębiem Lubin 0:1. Młodzi Jagiellończycy pokazali się jednak w Lubinie z dobrej strony.

– Wracamy z Lubina bez punktów, ale trzeba przyznać, że mierzyliśmy się z bardzo dobrą drużyną. Przez długie momenty wyglądaliśmy naprawdę dobrze, więc z tego meczu można wyciągnąć pewne pozytywy – mówił po tym spotkaniu trener Krzysztof Zalewski.

W niedzielę poprzeczka dla Żółto-Czerwonych wcale nie będzie zawieszona niżej. Do Białegostoku przyjedzie bowiem aktualny mistrz CLJ – Korona Kielce. Złocisto-Krwiści w pierwszych kolejkach zdobyli tyle samo punktów co Jaga, ostatnio pokonując na własnym boisku Legię Warszawa 3:2. Dzięki temu wynikowi Korona w ligowej klasyfikacji jest piąta, tuż nad Jagiellonią. W szeregach kielczan z pewnością trzeba uważać na takich piłkarzy, jak Jakub Górski czy Jakub Konstantyn, którzy w sumie strzelili w tym sezonie już siedem goli.

Niedzielny mecz 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – Korona Kielce rozpocznie się o godzinie 12:00. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy! Relację z tego spotkania przeprowadzimy na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Transmisja na kanale Łączy Nas Piłka.