6 11.19 20:18

CLJ: Przerwać kiepską serię

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok nie wygrali ostatnio żadnego z siedmiu meczów w Centralnej Lidze Juniorów. W celu przerwania złej passy Żółto-Czerwoni udadzą się do Zabrza, aby zmierzyć się tam z beniaminkiem rozgrywek – Gwarkiem.

W ostatnich siedmiu kolejkach ligowych podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko zanotowali cztery remisy i trzy porażki. Po ostatniej wysokiej przegranej u siebie ze Śląskiem Wrocław aż 1:5 Żółto-Czerwoni zajmują w tabeli CLJ jedenaste miejsce z dorobkiem 16 punktów i coraz bardziej muszą uważać na rywali ze strefy spadkowej. Trzynasta Escola Varsovia traci do naszej drużyny pięć “oczek”.

– Od początku sezonu naszym głównym problemem są katastrofalne błędy indywidualne, z którymi nie możemy sobie poradzić. To decyduje o tym, że tracimy bramki i cenne punkty. Piłka nożna polega jednak na tym, żeby bramki strzelać, a szczególnie do przerwy stworzyliśmy sobie ze trzy sytuacje stuprocentowe, których nie wykorzystaliśmy. Później bolesne dla nas skutki miały nasze proste błędy indywidualne, przez które mecz zakończył się naszą wysoką porażką – ubolewał po porażce z wrocławianami trener Krzysztof Zalewski.

W niedzielę jego podopieczni zmierzą się na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze, beniaminkiem Centralnej Ligi Juniorów. Zabrzanie zdobyli dotąd dziesięć punktów i w ligowej tabeli plasują się na trzynastej pozycji. O punkty jednak łatwo nie będzie, bo drużyna z Górnego Śląska ostatnio spisuje się lepiej niż na początku rozgrywek. Gwarek pewnie pokonał Cracovię (2:0) i Escolę Varsovia, a z Pogonią Szczecin (1:3) i Legią Warszawa (1:2) toczył bardzo zacięte boje o ligowe punkty.

Niedzielny mecz 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Gwarek Zabrze – Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godzinie 11:30. O wyniku będziemy starać się informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy.