3 10.19 12:37
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: Przywieźć punkty ze stolicy

W sobotę juniorzy starsi Jagiellonii Białystok postarają się przerwać serię trzech kolejnych porażek na wyjeździe. Żółto-Czerwoni zmierzą się w Warszawie z Escolą Varsovia.

Zdobycie jednego punktów w dwóch ostatnich meczach z Górnikiem Zabrze i Cracovią sprawiło, że podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko spadli na dziewiąte miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Szkoda tym większa, że przeciwko Pasom Jaga była bardzo bliska zwycięstwa, a gola na 1:1 straciła po rykoszecie w doliczonym czasie gry.

– Żal straconych dwóch punktów, ale sami jesteśmy sobie winni, bo na początku drugiej połowy mieliśmy bardzo dobre sytuacje do przypieczętowania naszego zwycięstwa. Czujemy duży niedosyt – nie ukrywał po tym spotkaniu trener Krzysztof Zalewski.

W sobotę w Warszawie rywalem Żółto-Czerwonych będzie inny zespół ze strefy spadkowej – Escola Varsovia. Warszawian nie można jednak lekceważyć, bo jest to drużyna posiadająca naprawdę solidne roczniki 2002 i 2003. Jaga przekonała się o tym w zeszłym sezonie – to właśnie Escola rozbiła Żółto-Czerwonych w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17, pieczętując ich spadek do Ligi Wojewódzkiej. Obecnie Escola Varsovia zajmuje w tabeli CLJ trzynaste miejsce z dorobkiem siedmiu punktów.

Jaga w stolicy będzie walczyć o przerwanie serii trzech kolejnych porażek na boiskach rywali. Po inauguracyjnej wygranej w Gdańsku z Lechią 3:0, białostoczanie przegrali kolejno w Gdyni z Arką (0:4), w Lubinie z Zagłębiem (0:1) i w Zabrzu z Górnikiem (0:1). Zwycięstwo nad Escolą pozwoliłoby naszej drużynie umocnić się w górnej połowie ligowej tabeli.

Sobotni mecz 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Escola Varsovia – Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godzinie 12:00. O wyniku będziemy starać się informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy.