10 10.19 15:25
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: Stworzyć „Twierdzę Elewatorska”

W sobotę niepokonani na własnym boisku juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają kolejny mecz przy Elewatorskiej. Żółto-Czerwoni zmierzą się w nim z Pogonią Szczecin.

Młodzi Jagiellończycy zajmują w tabeli CLJ dziewiąte miejsce, ale aż 10 z 14 punktów zdobyli na własnym boisku, gdzie dotąd nie doznali ani jednej porażki. W ostatniej kolejce z kolei Żółto-Czerwonym udało się przerwać serię porażek na wyjazdach, remisując z Escolą Varsovia 1:1.

– Koniec końców mecz zakończył się remisem i o ile z gry chłopaków mogę być jak najbardziej zadowolony, tak z wyniku już nie do końca, bo myślę, że straciliśmy w Warszawie dwa punkty. Rozegraliśmy dziś naprawdę dobry mecz – mówił po powrocie z Warszawy trener Krzysztof Zalewski.

Najbliższy rywal Jagi, Pogoń Szczecin, to jedna z najlepszych akademii w Polsce. Szczecinianie w każdym roczniku mają bardzo silny zespół i nie inaczej jest obecnie w Centralnej Lidze Juniorów. Portowcy zajmują w ligowej tabeli trzecie miejsce z dorobkiem 18 punktów, mając ich o cztery więcej od Żółto-Czerwonych. W dodatku Pogoń notuje serię czterech kolejnych wygranych, a pokonywała takie drużyny, jak Cracovia, Escola Varsovia, Lech Poznań czy Legia Warszawa.

Najlepszym strzelcem drużyny jest Kacper Zaborski (4 gole), aczkolwiek trzeba pamiętać, że np. wyróżniający się zawodnicy z rocznika 2003 Kacper Kozłowski i Hubert Turski już balansują pomiędzy pierwszym a drugim zespołem Portowców, co tylko świadczy o sile szczecińskiej akademii.

Sobotni mecz 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin rozpocznie się o godzinie 12:00. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy! Relacja tekstowa z tego spotkania na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.