8 03.19 13:52
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-17: By było lepiej niż jesienią

Juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok w sobotę rozpoczną wiosenne rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Podopieczni Roberta Wójcika i Macieja Patyka liczą, że w tej rundzie poczynią postęp względem jesieni, gdy do ostatniej kolejki musieli walczyć o utrzymanie w grupie A.

W rundzie jesiennej Żółto-Czerwoni zajęli w swojej grupie szóste miejsce, na samym finiszu wyprzedzając Olimpię Elbląg. Wówczas nasz zespół zdecydowanie lepiej grał niż punktował, tracąc w głupi sposób wiele cennych oczek. Trener Robert Wójcik liczy, że tym razem będzie pod tym względem inaczej.

– Już po zakończeniu rundy, w listopadzie i grudniu, doskonaliliśmy na treningach elementy techniczne. Dzięki temu uległy poprawie takie elementy, jak przyjęcie kierunkowe piłki, podania czy percepcja – mówił szkoleniowiec juniorów młodszych Jagi.

– W trakcie okresu przygotowawczego wyglądaliśmy dobrze, jednak w pewnym momencie pochorowało nam się 13 zawodników, co nieco wybiło nas z rytmu. Wróciliśmy jednak na właściwe tory i wierzę, że wiosną będziemy grać płynniej, jeśli chodzi o nasze założenia, nie będzie już tak nerwowo, a za to okażemy się skuteczniejsi. Nie powinniśmy tracić już tylu bramek, a więcej ich zdobywać. Aby osiągać dobre wyniki, potrzebne będzie nam odpowiednie nastawienie mentalne, nad czym też ciągle pracujemy. Nic jednak nie pomoże bardziej w nabraniu większej wiary w siebie, jak kolejne zwycięstwa – zaznaczał trener Wójcik.

Jak zmienił się zespół naszych juniorów młodszych w przerwie zimowej? – Do naszej drużyny dołączyło trzech zawodników. Pozyskaliśmy napastnika Kosy Konstancin Piotra Zientarę, ofensywnego pomocnika SMS Resovii Filipa Barabasza i skrzydłowego Patryka Kapicę ze Stadionu Śląskiego Chorzów. Wierzę, że ci zawodnicy okażą się dla nas poważnym wzmocnieniem – opowiadał opiekun młodych Jagiellończyków.

Z grupą A Centralnej Ligi Juniorów U-17 pożegnały się jesienią Olimpia Elbląg i MOSP Białystok. W ich miejsce wiosną zagrają Ursus Warszawa i Naki Olsztyn. Pozostali rywale Żółto-Czerwonych to Legia Warszawa, MKS Polonia Warszawa, Escola Varsovia, ŁKS Łódź, a także AKS SMS Łódź, z którym Jaga zmierzy się na wyjeździe już w najbliższą sobotę (godz. 12:00).

– Myślę, że liga będzie bardziej wyrównana niż jesienią. Jesteśmy w mocnej grupie, w której każdy może wygrać z każdym, dlatego ważne jest dla nas jak najlepiej zacząć. Stawiamy na rozwój naszych zawodników, ale też chcemy jako zespół prezentować się lepiej niż w poprzedniej rundzie. Zaczynamy ligę meczem wyjazdowym z AKS SMS Łódź. To z pewnością trudny przeciwnik, bardzo silny fizycznie i waleczny. Jesienią wywalczyliśmy w meczach z nim dwa punkty i wierzę, że teraz również wrócimy z Łodzi ze zdobyczą punktową. Aby tak się jednak stało, musimy być odpowiednio zdeterminowani i realizować nasze założenia taktyczne – podsumował trener Wójcik.

Zimowe sparingi juniorów młodszych Jagiellonii:

– vs Hetman Białystok (U-18) 4:1
– vs Olimp Ciechanów (seniorzy) 7:0
– vs KS Michałowo (seniorzy) 3:1
– vs Hetman Tykocin (seniorzy) 10:0
– vs Mazur Pisz (seniorzy) 6:0
– vs BKS Lublin 2:3
– vs Lechia Gdańsk 2:2

Kadra juniorów młodszych na rundę wiosenną sezonu 2018/19:

Bramkarze: Xavier Dziekoński, Michał Jurewicz, Miłosz Chojnacki.

Obrońcy: Marceli Krygier, Gabor Żukowski, Szymon Jarosz, Bartosz Jurczak, Kacper Żarejko, Dominik Mazur.

Pomocnicy: Jakub Orpik, Krystian Maciejuk, Jakub Masłowski, Oskar Osipiuk, Jakub Prużanin, Damian Bieliński, Piotr Wójcik, Piotr Murawski, Maciej Polak, Maciej Kozłowski, Jakub Kozłowski, Paweł Rudkowski, Filip Barabasz, Patryk Kapica.

Napastnicy: Radosław Zyśk, Stanisław Łupiński, Filip Dojlida, Piotr Zientara.

Trenerzy: Robert Wójcik, Maciej Patyk.