7 04.19 19:21

CLJ U-17: Cenne punkty juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok wygrali na własnym boisku z Naki Olsztyn 2:1 w spotkaniu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Gole dla Jagi strzelali w tym meczu Gabor Żukowski i Radosław Zyśk.

Niedzielny pojedynek był dla podopiecznych Roberta Wójcika i Macieja Patyka bardzo istotny w kontekście zapewnienia sobie spokoju w ligowej tabeli na kilka najbliższych tygodni. Żółto-Czerwoni nieźle weszli w to spotkanie, stworzyli dwie groźne akcje w pierwszych minutach spotkania, ale później ten mecz się wyrównał i z obu stron brakowało sytuacji bramkowych.

Po pierwszej, bezbramkowej połowie Jaga po zmianie stron szybko otworzyła wynik. Po dobrze rozegranym rzucie wolnym bramkarza rywali pokonał głową Gabor Żukowski. Ta sytuacja napędziła Żółto-Czerwonych, którzy zaczęli wyprowadzać bardzo groźne ataki. Niezłych sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali jednak Piotr Zientara, Kacper Żarejko czy Szymon Jarosz.

W 70. minucie juniorzy Jagiellonii zdołali jednak podwyższyć prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Krystian Maciejuk, a z jedenastu metrów nie pomylił się Radosław Zyśk.

Sama końcówka spotkania należała do gości, ale stać ich było tylko na bramkę honorową po strzale głową i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Jagiellonii 2:1.

Robert Wójcik (trener Jagiellonii): W pierwszej połowie było widać, że oba zespoły chciały zdobyć trzy punkty. Wiadomo, że ten mecz był kluczowy dla rozwoju dalszych wydarzeń. Nam to zwycięstwo było bardzo potrzebne. W pierwszych minutach tego spotkania to nas nieco usztywniło i pomimo optycznej przewagi nasze akcje nie były prowadzone w zbyt szybkim tempie, może poza pierwszymi pięcioma minutami. Po przerwie się ożywiliśmy, zrobiliśmy kilka zmian, które napędziły zespół. Myślę, że z tych czterech – pięciu sytuacji, które stworzyliśmy sobie oprócz strzelonych goli ze stałych fragmentów gry, mogliśmy przynajmniej dwie wykorzystać. Nasze zwycięstwo jest zasłużone, aczkolwiek o grze będziemy musieli jeszcze z zawodnikami porozmawiać. Przez większość drugiej połowy graliśmy w miarę przemyślaną piłkę, ale końcówka już była słabsza w naszym wykonaniu.