8 10.18 11:18
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-17: Porażka juniorów młodszych w Elblągu

Juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok przegrali na wyjeździe z Olimpią Elbląg 0:3 w meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Młodzi Żółto-Czerwoni nie wykorzystali szansy na odskoczenie od strefy spadkowej grupy A.

– W pierwszych 20 minutach spotkania posiadaliśmy lekką przewagę, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale przy ustawieniu przeciwnika z piątką obrońców brakowało nam przyspieszenia gry i tym samym sporadycznie zagrażaliśmy bramce gospodarzy. Dobre okazje do otwarcia wyniku mieli Bartek Jurczak, który przestrzelił z kilku metrów po dobrze egzekwowanym rzucie rożnym, oraz Dominik Mazur, który również po rzucie rożnym oddał niecelne uderzenie głową z około siedmiu metrów. Zespół Olimpii stworzył jedną  bardzo dobrą okazję po kontrataku, ale zawodnik gospodarzy w sytuacji sam na sam zdołał pokonać Xaviera Dziekońskiego. W tej części meczu jednak toczyła się głównie w środku pola – opowiadał trener Robert Wójcik.

– Drugą połowę rozpoczęliśmy fatalnie. Po wrzucie piłki z autu nasi obrońcy popełnili kardynalne błędy w kryciu i przeciwnik pokonał Xaviera strzałem z bliskiej odległości. Po chwili, po rzucie rożnym, nie upilnowaliśmy zawodnika Olimpii na dalszym słupku, który przy biernej postawie obrońców podwyższył wynik na 2:0. W tej części meczu graliśmy bardzo słabo. Staraliśmy się strzelić kontaktową bramkę, ale nasze ataki były zbyt chaotyczne. Ostatniego gola straciliśmy po uderzeniu sprzed pola karnego, które po rykoszecie znalazło drogę do naszej bramki – kontynuował opiekun Żółto-Czerwonych.

– W Elblągu przegraliśmy zasłużenie. Po zwycięstwie z Legią Warszawa, z Olimpią zagraliśmy najsłabszą drugą połowę w całych rozgrywkach. Jest to dla nas bardzo bolesna porażka i nie pozostaje nam nic innego, jak ciężka praca. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach zaprezentujemy się zdecydowanie korzystniej – podsumował trener Wójcik.

Centralna Liga Juniorów U-17 (2002) – 8. kolejka:
Olimpia Elbląg – Jagiellonia Białystok (2002) 3:0 (0:0)

Jagiellonia: Dziekoński – Jurczak (41’ Prużanin), Krygier, Mazur (46’ Żukowski), Jarosz – Orpik (70’ Bieliński), Osipiuk (41’ Wójcik) – Żarejko, Masłowski, Maciejuk (75’ M. Kozłowski) – Zyśk (70’ Dojlida).