31 03.19 21:15
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-17: Porażka juniorów młodszych w Warszawie

Juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok przegrali na wyjeździe z Ursusem Warszawa 1:3 w meczu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Jedynego gola dla podopiecznych Roberta Wójcika i Macieja Patyka strzelił Filip Barabasz.

– Początek meczu to optyczna przewaga naszego zespołu, który potrafił dłużej utrzymywać się przy piłce, podczas gdy przeciwnik grał bardzo agresywnie i był nastawiony na grę z kontrataku – opowiadał trener Robert Wójcik.

– Omawiając grę przeciwników, zwróciliśmy uwagę, że są bardzo skuteczni ze stałych fragmentów gry.  Niestety, w taki właśnie sposób straciliśmy pierwszą bramkę po rzucie wolnym. Potem zaczęliśmy grać chaotycznie i przeciwnik to wykorzystał, strzelając dwa kolejne gole jeszcze przed przerwą – jednego z kontrataku po naszym rzucie wolnym, a następnie drugiego po rzucie rożnym – kontynuował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– W przerwie przeprowadziliśmy trzy zmiany. W drugiej połowie posiadaliśmy inicjatywę, ale nasza gra była zbyt nerwowa. Stać nas było tylko na zdobycie bramki honorowej po pięknym strzale Filipa Barabasza z rzutu wolnego. Mecz przegraliśmy na własne życzenie już w pierwszej połowie. Sami sprokurowaliśmy bramki dla przeciwnika. W dodatku nie po raz pierwszy wyszła słaba mentalność piłkarzy po stracie pierwszego gola. Teraz przed nami bardzo ważny mecz, w którym naszym rywalem będą Naki Olsztyn. Będzie to dla nas szansa na rehabilitację za tę porażkę – zakończył trener Wójcik.

Centralna Liga Juniorów U-17 – 4. kolejka:
Ursus Warszawa – Jagiellonia Białystok (2002) 3:1 (3:0)

Bramki: ? 29’, 35’, 39’ – Barabasz 69’.

Jagiellonia: Dziekoński – Żarejko, Mazur, Żukowski, Jarosz – Masłowski (80’ Zyśk), Osipiuk (46’ Krygier) – Kapica (89’ M. Kozłowski), Wójcik (46’ Barabasz), Maciejuk (46’ Frydrych) – Zientara.