11 05.19 22:52

CLJ U-17: Zwycięstwo i niedosyt juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok wygrali z Ursusem Warszawa 4:2 w sobotnim spotkaniu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Dwa gole dla Jagi strzelił Radosław Zyśk, a po jednym Damian Bieliński i Patryk Kapica.

Jako że przed tą kolejką miejsce czwarte od spadkowego siódmego dzieliły tylko dwa punkty, sobotni mecz był dla obu drużyn bardzo ważny, przez co nie brakowało ostrej i szczególnie ze strony gości brutalnej walki. Wynik został otwarty w 22. minucie gry, kiedy to bramkarz gości nastrzelił wystawioną w górę rękę kolegi we własnym polu karnym, a rzut karny na bramkę zamienił Radosław Zyśk.

Kilka nieładnych wejść z obu stron spowodowało, że atmosfera na boisku gęstniała z minuty na minutę i w 37. minucie jeden z zawodników Ursusa zdecydowanie przesadził i za brutalny faul obejrzał czerwoną kartkę, przez co goście musieli grać przez całą drugą połowę w osłabieniu.

Jaga to wykorzystała tuż po zmianie stron, gdy składne akcje Żółto-Czerwonych wykończyli Damian Bieliński i Patryk Kapica, dzięki czemu zrobiło się 3:0 dla naszej drużyny. Gdy w samej końcówce po stałym fragmencie gry wynik podwyższył swoją drugą bramką Radosław Zyśk, wydawało się, że Jaga nie tylko zapewni sobie trzy punkty, ale też (po porażce 1:3 w pierwszym meczu) lepszy bilans spotkań bezpośrednich z Ursusem. W końcówce jednak dekoncentracja naszego zespołu kosztowała utratę dwóch goli, przez co goście nie wyjeżdżali z Białegostoku z zupełnie pustymi rękoma.

Jaga wygrała ostatecznie z Ursusem Warszawa 4:2 i umocniła się na czwartym miejscu w tabeli grupy A. Za tydzień Żółto-Czerwoni rozegrają równie ważny mecz wyjazdowy z Nakami Olsztyn.

Robert Wójcik (trener Jagiellonii): Nie mam słów na to, co wydarzyło się w końcówce. Daliśmy szansę gry wszystkim zawodnikom, ale ta dekoncentracja w ostatnich minutach meczu była niedopuszczalna. Ursus ma teraz lepszy bilans meczów bezpośrednich, a do końca rozgrywek są jeszcze trzy kolejki i wszystko może się jeszcze różnie potoczyć. Byliśmy lepsi i choć w naszej grze były też momenty chaotyczne, to my byliśmy zespołem prowadzącym grę i lepszym technicznie. To, co zrobiliśmy jednak w końcówce, to jest skandal. Nie pierwszy raz brakuje nam w takim momencie koncentracji i charakteru. Mimo że trzeba drużynie pogratulować zwycięstwa, to koniec końców nie smakuje ono tak, jak powinno.