29 10.19 10:28
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: Wrócić do wygrywania

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych, mecz 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów z udziałem juniorów starszych Jagiellonii odbędzie się już w środę. Przy Elewatorskiej rywalem podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko będzie Śląsk Wrocław.

Cztery remisy i dwie porażki – tak wygląda bilans sześciu ostatnich spotkań juniorów starszych Jagiellonii. Seria słabszych wyników sprawiła, że Żółto-Czerwoni spadli na jedenaste miejsce w tabeli CLJ. Młodzi Jagiellończycy będą jednak w środę chcieli nie tylko przerwać tę złą passę, ale też pozostać niepokonanym na własnym obiekcie przy Elewatorskiej, gdzie dotąd wygrali trzy mecze i dwa zremisowali.

W minionej kolejce Jaga podzieliła się punktami z Lechem Poznań, bezbramkowo remisując na boisku we Wronkach.

– Cieszę się, że po niezłym, ale bardzo pechowym spotkaniu w Warszawie chłopcy znowu pokazali się z dobrej strony i rozegrali kolejny solidny mecz, szczególnie w ofensywie. (…) Generalnie było to bardzo wyrównane, otwarte i dobre w naszym wykonaniu spotkanie. Z jednej strony mogliśmy ten mecz wygrać, aczkolwiek jeśli nie da się wygrać, to trzeba przynajmniej zremisować i to się nam udało na bardzo trudnym terenie – podsumował to spotkanie trener Zalewski.

W najbliższej kolejce Żółto-Czerwoni zmierzą się u siebie ze Śląskiem Wrocław. Zapowiada się to na ciekawe widowisko, jako że rywale z Wrocławia, którzy zajmują w tabeli ósme miejsce, strzelili dotąd w lidze najwięcej goli (31), ale też są na drugim miejscu pod względem największej liczby bramek straconych (28). W drużynie Śląska z pewnością trzeba najbardziej uważać na Kacpra Głowieńkowskiego. Najlepszy strzelec wrocławian w tym sezonie trafiał do siatki rywali już 16 razy.

Środowy mecz 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław rozpocznie się o godzinie 12:00. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy! Relacja tekstowa z tego spotkania na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.