20 11.19 13:04

CLJ: Z Lechią na koniec rundy

W sobotę juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zakończą swoje występy w jesiennej części Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko podejmą przy Elewatorskiej Lechię Gdańsk.

Młodzi Jagiellończycy na zakończenie rozgrywek w roku 2019 będą chcieli za wszelką cenę przerwać serię dziewięciu meczów bez wygranej. Po raz ostatni Jaga zwyciężyła jeszcze we wrześniu, gdy pokonała przy Elewatorskiej broniącą tytułu Koronę Kielce 2:1. Od tego momentu w wielu spotkaniach zwycięstwo było blisko, jak choćby w meczach z Cracovią, Pogonią Szczecin, Escolą Varsovia czy ostatnio z Wisłą Kraków, ale wówczas w ostatnich minutach Żółto-Czerwonym brakowało wyrachowania oraz szczęścia. To wszystko sprawia, ż przed ostatnią jesienną kolejką Jaga z 18 punktami zajmuje w tabeli 11. pozycję, mając pięć „oczek” przewagi nad strefą spadkową.

– Pierwsza połowa była przeciętna w naszym wykonaniu, bez lepszych sytuacji bramkowych, natomiast w przypadku drugich 45 minut nie wiem, czy to nie była nasza najlepsza połowa w tej rundzie. Graliśmy w dobrym tempie, rozegraliśmy sporo ciekawych akcji, oddaliśmy wiele strzałów. Objęliśmy prowadzenie po rzucie karnym i mieliśmy fantastyczną okazję do strzelenia gola na 2:0. Mimo naszej dominacji, straciliśmy jednak wyrównującą bramkę po głupim faulu przy linii bocznej i braku krycia przy stałym fragmencie z naszej strony. Po raz kolejny w taki sposób tracimy punkty. Szkoda, bo moim zdaniem naszą grą w drugiej połowie zasłużyliśmy na to, aby zwyciężyć – mówił po spotkaniu z Wisłą trener Krzysztof Zalewski.

Sobotni przeciwnik Żółto-Czerwonych, Lechia Gdańsk, to aktualnie ósma drużyna Centralnej Ligi Juniorów, która w pierwszej połowie sezonu zdobyła 20 punktów, o dwa więcej od Żółto-Czerwonych. Lechiści, którzy są beniaminkiem rozgrywek, wygrali sześć meczów, dwa zremisowali, a siedem przegrali.

W drużynie rywala z pewnością trzeba zwrócić baczną uwagę na Kacpra Sezonienko, młodzieżowego reprezentanta Polski z rocznika 2003, który w tym sezonie strzelił już dziesięć goli. Ponadto duża część dorobku bramkowego Lechii to zasługa również Jakuba Cieślickiego (6 goli) oraz Michała Sadowskiego (4).

W pierwszym meczu obu drużyn w Gdańsku, otwierającym cały sezon 2019/20, Jagiellonia pewnie pokonała Lechię 3:0, a bramki dla Żółto-Czerwonych strzelali Lucjan Frydrych (z karnego), Jakub Orpik oraz Krzysztof Toporkiewicz. Powtórka takiego wyniku w sobotę sprawiłaby, że młodzi Jagiellończycy spędziliby zimę na ósmym lub dziewiątym miejscu w tabeli.

Sobotni mecz 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk rozpocznie się o godzinie 12:00. Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Relacja z tej potyczki na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.