5 03.20 17:07
Nowszy wpisStarszy wpis

Gra Akademia: 7-8 marca [Plan meczów]

Już w najbliższy weekend nastąpi inauguracja piłkarskiej wiosny zespołów naszej Akademii! Na początek do gry wkraczają trzy drużyny, które będą nas reprezentować w rozgrywkach Centralnych Lig Juniorów. W sobotę na boiska wybiegną piłkarze Jagiellonii Białystok 2005 oraz AP Jagiellonii 2004. W niedzielę zmagania rozpoczną Jagiellończycy z rocznika 2002. Przed nami sporo wrażeń.

Trzy miesiące trwała przerwa od gier naszych młodych piłkarzy. W tym czasie Żółto-Czerwoni szlifowali formę podczas zimowego okresu przygotowawczego, który był bardzo intensywny. Nasze roczniki rozgrywały sparingi, uczestniczyły w zgrupowaniu w Mrągowie, trenowali na obiektach przy Elewatorskiej. Wszystko po to, aby jak najlepiej prezentować się podczas wiosennych gier.

Wysoko zawieszona poprzeczka rocznika 2004

Na początek zmagania w Centralnej Lidze Juniorów U-17 rozpoczną nasi reprezentanci z rocznika 2004. Podopieczni Tomasza Bernatowicza, Gabriela Iwacewicza i Adriana Citko na początek podejmą przy Elewatorskiej drużynę GKS-u Bełchatów. Za naszym zespołem udana jesień w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Żółto-Czerwoni zajęli pierwsze miejsce w tabeli, a awans do CLJ U-17 uzyskali po wygranych barażach ze Stomilem Olsztyn. Wiosną poprzeczka zostanie podniesiona zdecydowanie wyżej. W grupie A Jagiellończyków czekają spotkania ze starszymi konkurentami z rocznika 2003 na szczeblu centralnym, a w tym gronie są silne drużyny warszawskie – Legia, Polonia i Escola. Groźny może być także GKS Bełchatów. Starciem z „Brunatnymi” Żółto-Czerwoni zainaugurują rozgrywki na swoim boisku. W kadrze naszego zespołu ze zmian możemy jedynie odnotować odejście Dawida Miłoszewskiego i wypożyczenie do Ząbkovii Ząbki Wiktora Kożuchowskiego. Natomiast obrońca Miłosz Matysik wiosną jest przewidziany do występów w Centralnej Lidze Juniorów w roczniku 2002.

– Jesienią celem był awans do Centralnej Ligi Juniorów, co udało się zrealizować. Będziemy grać teraz z rok starszymi zawodnikami. Myślę, że szkoleniowo dla tych chłopców to będzie naprawdę bardzo fajna sprawa. Mamy dwie drużyny (druga w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych) i możemy rotować chłopakami. Od początku była jasno postawiona sytuacja. Najlepsi grają w pierwszej drużynie, grającej w Centralnej Lidze Juniorów, a reszta może tam w każdej chwili dołączyć – wyjaśnia Bernatowicz. Pierwsze efekty przygotowań Żółto-Czerwonych zobaczymy już w najbliższą sobotę.  Początek rywalizacji z GKS Bełchatów o godz. 13.00 w hali pneumatycznej naszego ośrodka przy Elewatorskiej. Przypominamy, że spotkania w hali pneumatycznej odbywają się bez udziału publiczności!

Kadra AP Jagiellonii 2004 na rundę wiosenną:

Bramkarze: Stanisław Chomaciuk, Maksymilian Ciesielczuk, Jakub Nienałtowski, Jakub Jasionek, Filip Niemancewicz

Obrońcy: Stanisław Ubermanowicz, Oskar Mabiala, Maxymilien Goraj, Mateusz Bohdziel, Krystian Furman, Kamil Parzonko, Dawid Sadowski, Dawid Drozdowski, Daniel Siemieniuk, Adrian Romanowski, Adrian Podczarski.

Pomocnicy: Wojciech Moczulski, Tristan Stec, Szymon Żabiuk, Szymon Sobolewski, Sebastian Dąbrowski, Mateusz Celmer, Karol Obidziński, Kacper Piórkowski, Igor Szczygieł, Igor Michajłow, Gracjan Sękulski, Emil Dojlida, Dawid Czapla, Alex Protaziuk, Adrian Chim.

Napastnicy: Michał Mościcki, Mateusz Kalicki, Kacper Skok, Jakub Marciszewski, Jakub Lutostański, Jakub Kaliszczyk, Igor Jastrzębski.

Zimowe sparingi:
– Legia Warszawa (2003) 3:2
– Top 54 Biała Podlaska (2003) 2:1
– Hetman Tykocin (klasa okręgowa) 3:0,
– MKS Ciechanów (klasa okręgowa) 4:0,
– Jagiellonia (2005) 6:2 

Wizyta w Łodzi

W sobotę w piłkarskie szranki staną też podopieczni Hermesa Nevesa Soaresa i Łukasza Tupalskiego, a więc mistrzowie jesieni Centralnej Ligi Juniorów U-15. Żółto-Czerwoni z rocznika 2005 wygrali grupę A i spróbują powtórzyć ten wyczyn wiosną. Jeśli się uda, awansują w ten sposób do półfinału mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Podobnie jak w poprzedniej rundzie, najgroźniejszymi rywalami Jagiellończyków powinny być zespoły warszawskie – Escola Varsovia, Legia i Polonia. Czego możemy spodziewać się w rundzie wiosennej?

– Praca, którą wykonaliśmy przez okres przygotowawczy, była naprawdę tytaniczna. Chłopcy bardzo dobrze wyglądali, zresztą nie tylko na treningach. Zagraliśmy kilka sparingów z naprawdę silnymi przeciwnikami, gdzie pokazaliśmy się z dobrej strony. Udało nam się solidnie przygotować do sezonu – uspokaja trener Hermes.
Ze względu na system spadków i awansów, w grupie A zimą zaszły zmiany. Ligę opuściły dwa najsłabsze zespoły z jesieni – MKS Ząbkovia Ząbki i AP Talent Białystok, a w ich miejsce po barażach awansowały drużyny Znicza Pruszków i Widzewa Łódź. I właśnie z tymi drugimi Jagiellończycy po raz pierwszy w 2020 roku rozegrają spotkanie o punkty. W sobotę zainaugurują ligową wiosnę o godz. 15.00 spotkaniem wyjazdowym w Łodzi. W kadrze naszego rocznika 2005 nie zaszły duże miany. Nikt nie odszedł, za to drużynę wzmocnił skrzydłowy Rony Ełk – Brajan Skoczek.

Kadra Jagiellonii 2005 na rundę wiosenną:

Bramkarze: Radosław Sienkiewicz, Mateusz Danielczyk, Jakub Tomkiel, Damian Kotelczuk

Obrońcy: Miłosz Skowronek, Krystian Mantur, Karol Lenczewski, Kamil Kadłubowski, Kacper Łukawski, Jakub Kruszewski, Dawid Zabielski, Dawid Bajko, Adrian Supronowicz.

Pomocnicy: Szymon Baran, Oliwier Wojciechowski, Michał Gibulski, Mateusz Kul, Mateusz Bogacewicz, Jakub Lewicki, Dominik Kobus, Dawid Żakiewicz, Dawid Hinc, Damian Wojdakowski, Bartosz Bernatowicz, Aleksander Borkowski, Adam Zięba, Brajan Skoczek.

Napastnicy: Wiktor Bryks, Mateusz Zielonka, Maciej Jaroszuk, Jakub Demiańczuk, Dominik Dyśko.

Zimowe sparingi:
MOSP Białystok (2004) 4:2
Jagiellonia II (2004) 4:2
Polonia Warszawa (2005) 3:3
MOSP Białystok (2004) 5:4
BKS Lublin (2005) 13:0
AP Jagiellonia (2004) 2:6
MOSP II Białystok (2004) 7:1
MŁKS Łomża (2004) 5:1

Do akcji wkraczają juniorzy starsi

W niedzielę z kolei doczekamy się inauguracji w wykonaniu naszych juniorów starszych z rocznika 2002. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko w pierwszym, wiosennym meczu rundy rewanżowej Centralnej Ligi Juniorów U-18 zmierzą się w delegacji z Hutnikiem Kraków. Na półmetku sezonu Żółto-Czerwoni zajmują 10. miejsce w tabeli po 16 rozegranych meczach. Jesienią Jaga potrafiła rozegrać kilka bardzo dobrych spotkań, m.in. wygrana z triumfatorem CLJ sprzed roku – Koroną Kielce 2:1, remisy z bardzo silnymi drużynami Pogoni Szczecin (1:1) i Lecha Poznań (0:0), czy triumf w delegacji z gdańską Lechią 3:0. Dobre spotkania przeplataliśmy jednak z gorszymi i właśnie o stabilizację formy swoich podopiecznych próbował zimą zadbać sztab szkoleniowy naszej drużyny.

– Na pewno nie jesteśmy zadowoleni do końca z jesiennych rezultatów. Zarówno ja, jak i chłopaki czujemy, że nasz wynik punktowy powinien być lepszy. Czujemy w związku ze zdobyczą duży niedosyt – przyznaje Krzysztof Zalewski. – Przygotowania rozpoczęliśmy 8 stycznia. Dwa tygodnie trenowaliśmy na własnych obiektach, a później m.in. udaliśmy się na zgrupowanie do Mrągowa, rozgrywaliśmy sparingi. Kadra jest podobna do tej, która była jesienią. Przygotowania przebiegły według planu. Jeżeli chodzi o gry kontrolne, to jesteśmy z nich zadowoleni. Mocno pracujemy na sukces. Z optymizmem patrzymy w przyszłość – zapewnia szkoleniowiec.

Kadra naszego rocznika 2002 nieznacznie się zmieniła. Ciekawi jesteśmy szczególnie występów bramkarza Xaviera Dziekońskiego, który zimą otrzymał szansę wykazania się na zgrupowaniu pierwszego zespołu na obozie w Turcji. W tym roczniku mamy też wielu innych utalentowanych piłkarzy, którzy już jesienią pukali do drzwi drugiego, a nawet pierwszego zespołu Jagiellonii. Możemy zatem spodziewać się rotacji zawodników, szczególnie we współpracy z naszymi rezerwami, prowadzonymi przez trenerów Wojciecha Kobeszkę i Jana Pawłowskiego. Jeśli chodzi o zmiany w zespole z rocznika 2002, to odnotujmy odejścia bramkarza Michała Jurewicza, obrońcy Jakuba Prużanina i napastnika Piotra Zientary. Trzech zawodników zostało wypożyczonych. Paweł Rudkowski wiosną będzie występował w Hetmanie Białystok (IV liga), Bartosz Musiolik w Ruchu Chorzów (III liga), a Maciej Kozłowski w ŁKS 1926 Łomża (IV liga). Drużynę zasiliło natomiast trzech graczy – to pomocnicy Piotr Mikos (Juventa Starachowice) i Kacper Maciejuk (ŁKS 1926 Łomża), a także obrońca poprzednio występujący w naszym roczniku 2004 Miłosz Matysik.

Jaga ma miłe wspomnienia z jesiennego starcia z Hutnikiem. Na swoim boisku pokonaliśmy krakowian 5:1 po golach Lucjana Frydrycha, Radosława Zyśka (dwa trafienia), Jakuba Masłowskiego i Marceliego Krygiera. Wyjazdowe spotkanie z drużyną z Małopolski Jagiellończycy rozpoczną w niedzielę o godz. 12. Trzymamy kciuki.

Kadra Jagiellonii 2002 na rundę wiosenną:

Bramkarze: Xavier Dziekoński, Bartłomiej Maliszewski, Mieszko Materna

Obrońcy: Szymon Jarosz, Bartosz Jurczak, Marceli Krygier, Dominik Mazur, Kacper Żarejko, Błażej Żero, Gabor Żukowski, Miłosz Matysik.

Pomocnicy: Damian Bieliński, Lucjan Frydrych, Patryk Kapica, Jakub Kozłowski, Mateusz Latuszek, Krystian Maciejuk, Jakub Masłowski, Piotr Murawski, Jakub Orpik, Oskar Osipiuk, Kacper Schmidt, Artur Trzeciak, Aleks Włodarczyk, Patryk Mikos, Kacper Maciejuk.

Napastnicy: Hubert Karpiński, Radosław Zyśk.

Zimowe sparingi:

Znicz Biała Piska (III liga) 2:5
Sokół Sokółka (IV liga) 6:0
KS Michałowo (IV liga) 5:0
KS Wasilków (IV liga) 1:2
 Ruch Wysokie Mazowieckie (III liga) 3:1
Tur Bielsk Podlaski (IV liga) 5:2
Legia Warszawa (CLJ) 4:0

Plan meczów naszej Akademii na najbliższe dni:

Centralna Liga Juniorów U-17 (2003), grupa A – wiosna:
1. kolejka: AP Jagiellonia Białystok 2004 – Stomil Olsztyn (sobota, 7 marca, godz. 13:00, ośrodek treningowy przy Elewatorskiej – hala)

Centralna Liga Juniorów U-15 (2005), grupa A – wiosna:
1. kolejka: Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 2005 (sobota, 7 marca, godz. 15:00)

Centralna Liga Juniorów (2002), runda wiosenna:
17. kolejka: Hutnik Kraków – Jagiellonia Białystok 2002 (niedziela, 8 marca, godz. 12:00)

Zaznaczamy, że mecze w hali pneumatycznej naszego ośrodka treningowego przy ulicy Elewatorskiej rozgrywane są bez udziału publiczności.