11 09.17 00:20
Nowszy wpisStarszy wpis

LWJM: AP Jagiellonia 2002 wciąż bezbłędna

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2002 pozostaje bezbłędny w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Podopieczni Andrzeja Ambrożeja i Pawła Bondziula pokonali na własnym boisku ŁKS 1926 Łomża 2:1.

– To był dla nas bardzo trudny mecz – opowiadał trener Andrzej Ambrożej. – Zespół z Łomży przyjechał do nas zmobilizowany w najsilniejszym składzie i od początku postawił twarde warunku gry. W 13. minucie objęliśmy prowadzenie, gdy po stałym fragmencie bramkę głową zdobył Bartosz Jurczak. Przez pełne 80 minut na boisku była twarda walka. Jeszcze w pierwszej połowie powinniśmy podwyższyć wynik meczu, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Krystian Maciejuk.

– Tuż po przerwie po prostym błędzie w obronie sprezentowaliśmy gola rywalom, a w kolejnych minutach mieliśmy trzy świetne okazje do strzelenia bramki, a udało się to dopiero po rzucie karnym, gdy w szesnastce faulowany był Maciejuk, a z jedenastu metrów nie pomylił się Filip Dojlida. W samej końcówce mogliśmy podwyższyć wynik, ale dobrych sytuacji nie potrafił wykorzystać Stanisław Łupiński. To mogło się na nas zemścić, bo w ostatnich minutach gry goście trafili w słupek. Podsumowując, po tak trudnym meczu z pewnością cieszy zwycięstwo, jednak z drugiej strony naszym sporym zmartwieniem są błędy w obronie oraz duża nieskuteczność – powiedział szkoleniowiec AP Jagiellonia 2002.

Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych (2001) – 4. kolejka:
AP Jagiellonia Białystok (2002) – ŁKS 1926 Łomża 2:1 (1:0)

Bramki dla Jagi: Jurczak 13’, Dojlida 69’ (k.).

AP Jagiellonia: Chojnacki – Prużanin, Jurczak, Tynkiewicz (41’ Żukowski), Jarosz, Polak (58’ M. Kozłowski), Bieliński, Nowik (50’ J. Kozłowski), Maciejuk (68’ Bobkiewicz), Łupiński, Dojlida.