11 10.17 22:43
Nowszy wpisStarszy wpis

LWJM: Pierwsza porażka AP Jagiellonia 2002

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2002 przegrał na wyjeździe z MOSP Białystok 1:2 w meczu zaległym 7. kolejki Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Jedynego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił w tym spotkaniu Stanisław Łupiński.

– Sprawiliśmy sobie niemiłą niespodziankę – mówił trener Andrzej Ambrożej. – Sprawdziła się formuła stara jak świat, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Rozpoczęliśmy ten mecz dobrze i stworzyliśmy sobie dwie sytuacje do strzelenia gola, które miał Stanisław Łupiński. W jednej z nich jego strzał głową obronił bramkarz rywali, a w drugiej nie udało mu się trafić w piłkę. Przeważaliśmy, ale w 29. minucie gry sfaulowaliśmy rywala przed polem karnym i strzał z rzutu wolnego po rykoszecie wpadł do naszej bramki.

– Tuż przed przerwą doskonałej sytuacji nie wykorzystał Maciej Kozłowski, a niedługo po zmianie stron straciliśmy bramkę po kolejnym stałym fragmencie gry. Na pewno był to bardzo słaby występ w naszym wykonaniu, w zasadzie wszyscy zawodnicy zagrali poniżej swoich możliwości. Po straconych bramkach w naszą grę wkradło się dużo nerwowości i pośpiechu, przez co strzeliliśmy tylko jednego gola i nie udało nam się doprowadzić nawet do remisu. Zabrakło w naszej grze koncentracji i zaangażowania, ale jestem przekonany, że wyciągniemy z tego meczu odpowiednie wnioski, bo nasza gra może i powinna być lepsza – podsumował trener Ambrożej.

Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych (2001) – 7. kolejka:
MOSP Białystok – AP Jagiellonia Białystok (2002) 2:1 (1:0)

Bramki: ? 29’, ? 47’ – Łupiński 57’.

AP Jagiellonia: Jurewicz (41’ Chojnacki) – Jurczak (60’ Polak), Tynkiewicz (75’ Starosta), Żukowski, Jarosz, Weremijewicz (41’ Prużanin), Masłowski, Nowik (41’ Bieliński), Łupiński, Dojlida (41’ Maciejuk), M. Kozłowski.