29 08.19 11:16
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: Kolejny beniaminek na drodze Żółto-Czerwonych

Po wysokiej porażce z Arką Gdynia 0:4 juniorzy starsi Jagiellonii Białystok w sobotę zmierzą się z kolejnym beniaminkiem Centralnej Ligi Juniorów. W samo południe rywalem Żółto-Czerwonych będzie przy Elewatorskiej UKS SMS Łódź.

Po świetnym początku i dwóch wysokich zwycięstwach na inaugurację rozgrywek podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko zostali przed tygodniem boleśnie sprowadzeni na ziemię przez Arkę Gdynia. Żółto-Czerwoni przegrali w Gdyni aż 0:4, tracąc aż trzy gole w ostatnich dziesięciu minutach meczu.

– Mimo że spotkanie było dość wyrównane, to wracamy z Gdyni z wysoką porażką i bez punktów. Liczy się to, kto strzela bramki. Arka była bardzo skuteczna i wygrała, aczkolwiek wierzę, że to dla nas też będzie pewne doświadczenie i w kolejnych meczach nie będziemy popełniać tak prostych błędów – mówił po meczu w Gdyni trener Krzysztof Zalewski.

W sobotę młodzi Jagiellończycy wrócą na Elewatorską, gdzie zmierzą się z UKS SMS Łódź. Łódzki beniaminek CLJ w pierwszych trzech kolejkach nie zdobył ani jednego punktu, przegrywając kolejno z Escolą Varsovia, Pogonią Szczecin i Legią Warszawa, przez co zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Warto zaznaczyć, że dla Żółto-Czerwonych będzie to już trzecie starcie z beniaminkiem w tym sezonie. W dwóch pierwszych – z Lechią Gdańsk (3:0) i Hutnikiem Kraków (5:1) – Jaga pewnie zwyciężała, strzelając w sumie aż osiem goli i wierzymy, że również w sobotę zespół trenerów Zalewskiego i Szóstko będzie cieszył się z wygranej.

Sobotni mecz 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – UKS SMS Łódź rozpocznie się o godzinie 12:00. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy! Relację z tego spotkania przeprowadzimy na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.