17 08.17 20:47
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: AP Jagiellonia 2003 przed startem sezonu

Absolutną nowością w rozgrywkach młodzieżowych w Polsce jest startująca w najbliższy weekend Centralna Liga Juniorów U-15. W grupie A tych rozgrywek wystąpią młodzi zawodnicy AP Jagiellonia z rocznika 2003, którzy w sobotę zagrają na wyjeździe z SMS Łódź.

– Przygotowania rozpoczęliśmy 25 lipca. W pierwszym i drugim tygodniu treningów trenowaliśmy codziennie plus mieliśmy jeden dzień z podwójną jednostka treningową – opowiada trener Przemysław Papiernik.

– W kolejnym tygodniu udaliśmy się na obóz do Krakowa, a w ostatnim mikrocyklu przed pierwszym meczem znowu wróciliśmy do treningów na Stadionie Miejskim. W związku z tym, iż awansowaliśmy do Centralnej Ligi Juniorów skupiające osiem najlepszych drużyn z czterech województw, musieliśmy od początku skupić się na pracy z dużą intensywnością z konkretnym planem treningowym. W stosunku do poprzedniego sezonu czeka nas bardzo ciekawa liga, gdzie wymagania będą bardzo wysokie, a my mamy ambitne plany. Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko i z tego powodu się bardzo cieszymy. Wierzę i liczę na to iż będziemy odgrywać ważną rolę w tej lidze. Wierzę bardzo w chłopaków oraz prace w która wykonaliśmy – kontynuował opiekun AP Jagiellonia 2003.

W siedmiu rozegranych sparingach Żółto-Czerwoni odnieśli komplet siedmiu zwycięstw, niejednokrotnie wysokich. W przerwie pomiędzy rozgrywkami do drużyny Przemysława Papiernika i Piotra Bondziula przybyło siedmiu nowych zawodników – Hubert Karpiński (AKS SMS Łódź), Błażej Makar (Rona Ełk), Kacper Matusiak (Makovianka Maków Mazowiecki), Kamil Dobrowolski (ŁKS Łódź), Jędrek Stypułkowski i Filip Prokop (obaj MOSP Białystok).

– Ponadto dołączył do nas Bartłomiej Maliszewski (bramkarz z AP Jagiellonia 2004) – dodawał trener Papiernik. – Spora liczba nowych zawodników oraz krótki okres do pierwszego meczu spowodował, iż chcieliśmy rozegrać maksymalnie dużo meczów kontrolnych, w których mogliśmy jak najszybciej wprowadzić nowych zawodników, aby mogli się szybko przestawić na nasz pomysł na grę. Oczywiście w tak krótkim okresie nie da wszystkiego zrealizować w stu procentach. Natomiast staraliśmy się wykorzystać maksymalnie każda jednostkę treningową oraz każdy mecz kontrolny na jak najszybsze zgranie zespołu pod kątem taktycznym, szczególnie w grze obronnej całego zespołu.

W sobotę o godzinie 11:00 Żółto-Czerwoni rozpoczną rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów, mierząc się na wyjeździe z SMS Łódź. Pozostałymi rywalami Jagi w grupie A będą także Legia Warszawa, Escola Varsovia, GKS Bełchatów, Rona Ełk, Stomil Olsztyn oraz AP Talent Białystok.

– Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz ligowy. Nasz plan na ligę to każdy kolejny mecz. Skupiamy się i trenujemy z myślą o najbliższym meczu, mając na uwadze dalszy rozwój naszych zawodników. Chcemy w pierwszej rundzie zgromadzić możliwie najwięcej punktów, aby zrzucić z chłopaków presję, by mogli grać z otwartą głowa. Zainaugurujemy rozgrywki meczem wyjazdowym z bardzo trudnym rywalem SMS Łódź. Zrobiliśmy wszystko, aby się maksymalnie przygotować do pierwszego meczu, natomiast warunki meczowe to wszystko zweryfikują. Podchodzimy do naszego rywala z pełna pokorą i wiarą w nasze możliwości – podsumował Przemysław Papiernik.

Wyniki letnich sparingów trampkarzy AP Jagiellonia 2003:

– vs Rona Ełk 3:1 (Stypułkowski, Frydrych, samobój)
– vs BKS Lublin 3:0 (Makar, Gryka, Kucharewicz)
– vs Dolcan Ząbki 5:3 (Karpiński x2, Frydrych x2, Orpik)
– vs Sandecja Nowy Sącz 1:0 (Zyśk)
– vs AP 21 Kraków 5:0 (Gryka x2, Matusiak x2, Kiszko)
– vs AP 21 Kraków 5:2 (Frydrych, Orpik, Kiszko, Karpiński, Makar)
– vs Wisła Kraków 2:0 (Matusiak, Orpik)

Transfery:

Hubert Karpiński (AKS SMS Łódź), Błażej Makar (Rona Ełk), Kacper Matusiak (Makovianka Maków Mazowiecki), Kamil Dobrowolski (ŁKS Łódź), Jędrek Stypułkowski i Filip Prokop (obaj MOSP Białystok).

Kadra trampkarzy AP Jagiellonia 2003 na sezon 2017/18:

Bramkarze: Michał Nos, Paweł Gendzwiłł, Ernest Antoniak, Bartłomiej Maliszewski.

Obrońcy: Adrian Prószyński, Piotr Jamiołkowski, Jan Kułakowski, Błażej Żero, Kamil Tokarewicz, Błażej Makar, Jędrzej Stypułkowski, Filip Prokop, Kamil Dobrowolski, Damian Fronc.

Pomocnicy: Oskar Dziermański, Oskar Osipiuk, Jakub Orpik, Lucjan Frydrych, Kacper Chmielewski, Kacper Kiszko, Damian Łokić, Szymon Żabiuk, Eryk Ostrowski, Wiktor Grabowski, Norbert Kucharewicz, Paweł Gryka.

Napastnicy: Radosław Zyśk, Kacper Matusiak, Hubert Karpiński.