17 09.17 20:57

CLJ U-15: Cztery gole AP Jagiellonia 2003 w Olsztynie

Zespół AP Jagiellonia Białystok z rocznika 2003 wygrał na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 4:0 w meczu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Gole dla drużyny Przemysława Papiernika i Piotra Bondziula strzelali Hubert Karpiński, Kacper Kiszko, Jakub Orpik i Kacper Chmielewski.

Młodzi Żółto-Czerwoni rozegrali w Olsztynie naprawdę dobry mecz i od pierwszego gwizdka zdominowali swojego rywala. Już w czwartej minucie gry sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy wykorzystał Hubert Karpiński, a tuż po upływie kwadransa drugiego gola po prostopadłym podaniu Lucjana Frydrycha dołożył Kacper Kiszko.

Przez cały mecz Jagiellończycy mieli dużą przewagę, ale brakowało im skuteczności, przez co do przerwy utrzymał się wynik 2:0. Tuż po zmianie stron świetną okazję miał Hubert Karpiński, który nie zdołał skierować piłki do pustej bramki po zagraniu Kacpra Chmielewskiego. Karpiński swojego drugiego gola w tym meczu nie strzelił, ale niedługo później zanotował asystę, dogrywając piłkę do Jakuba Orpika, który podwyższył rezultat spotkania.

Wynik na 4:0 ustalił po rzucie rożnym Kacper Chmielewski i miało to miejsce w 47. Minucie gry. W kolejnych minutach Żółto-Czerwoni tworzyli sobie kolejne sytuacje stuprocentowe, ale już żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. To oczywiście nie zmieniło faktu, że po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z zasłużonego i wysokiego wyjazdowego zwycięstwa.

– Wynik 4:0 to najmniejszy wymiar kary. Mimo wysokiego zwycięstwa raziliśmy duża nieskutecznością i w tym elemencie nasza gra wymaga znacznej poprawy. Natomiast sama organizacja gry oraz kreowanie sytuacji bramkowych stało na wysokim poziomie i z tego jestem najbardziej zadowolony. Całkowicie zdominowaliśmy piłkarsko Stomil i drużyna gospodarzy praktycznie ani razu nie zagroziła naszej bramce – podsumował mecz trener Przemysław Papiernik.