20 08.17 02:45
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: Nieudana inauguracja AP Jagiellonia 2003

Trampkarze AP Jagiellonia z rocznika 2003 nieudanie rozpoczęli rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Przemysława Papiernika i Piotra Bondziula przegrali na wyjeździe z UKS SMS Łódź 0:3.

–  Przegraliśmy dzisiaj 0:3 i w ogóle nie możemy się pogodzić z tym wynikiem – nie ukrywał trener Przemysław Papiernik. – Spotkały się dzisiaj dwie dobre drużyny i to potwierdził sam mecz. Rzadko się zdarzają takie mecze, gdzie mogę być zadowolony z gry po meczu, a wynik jest tak niekorzystny. Może nam zabrakło momentami determinacji i skuteczności pod bramką przeciwnika. Oczywiście nie ustrzegliśmy się drobnych błędów, które gospodarze bezwzględnie wykorzystali. Niestety już na tym poziomie nie ma miejsca, szczególnie, w obronie nawet na najmniejsze błędy.

– Już w drugiej minucie straciliśmy gola po bardzo ładnym strzale gospodarzy i lekko to nam podcięło skrzydła – opowiadał szkoleniowiec Żółto-Czerwonych. – Potrzebowaliśmy kilkunastu minut, aby wrócić do naszego grania i to nam się udało. Pierwsza połowa była wyrównana z naszymi dwiema dobrymi sytuacjami do zdobycia gola. Do przerwy jednak utrzymał się wynik niekorzystny. Początek drugiej połowy był zdecydowanie dla nas – uzyskaliśmy znaczną przewagę i wypracowaliśmy okazję stuprocentową. Niestety, okazaliśmy się nieskuteczni.

– Gdy wydawało się, że wyrównanie jest kwestią czasu, w najlepszej fazie naszej gry straciliśmy bramkę z rzutu różnego. Ten gol zdecydowanie nas zahamował, jednak końcowej fazie meczu dążyliśmy za wszelką cenę do zdobycia bramki kontaktowej. Niestety, dzisiaj graliśmy bardzo nieskutecznie, a w samej końcówce zaczęliśmy bardzo ryzykować i SMS to wykorzystał, zdobywając trzeciego gola. Można powiedzieć, że mecz się wtedy zakończył. Czekamy już na kolejne spotkanie, w którym będziemy mogli się odbić, jeśli chodzi o sam wynik – podsumował trener Papiernik.

Centralna Liga Juniorów U-15 – 1. kolejka:
UKS SMS Łódź – AP Jagiellonia (2003) 3:0 (1:0)

Skład: Bartłomiej Maliszewski, Błażej Żero, Błażej Makar, Filip Prokop, Jędrzej Stypułkowski, Kacper Chmielewski, Kacper Kiszko, Jakub Orpik, Oskar Osipiuk, Radosław Zyśk, Hubert Karpiński. Grali ponadto: Kacper Matusiak, Paweł Gryka, Wiktor Grabowski.