17 10.19 09:16
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ: Zaskoczyć faworyta

W sobotnie południe juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają kolejny mecz w Centralnej Lidze Juniorów. Zadanie Żółto-Czerwonych czeka niełatwe, bowiem nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa.

Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko mają za sobą serię trzech kolejnych remisów po 1:1, w których tracili decydującego o podziale punktów gola w samej końcówce. Z 15 punktami na koncie Jagiellonia zajmuje w tabeli CLJ siódme miejsce.

W ostatni weekend Żółto-Czerwoni stoczyli zacięty bój z silną Pogonią Szczecin (1:1). – Zmierzyliśmy się dziś z zespołem bardzo dobrym piłkarsko, najlepszym do tej pory i było to widać na boisku. Po pierwszej połowie udało nam się wprowadzić odpowiednie korekty, dzięki czemu początek drugiej części gry wyglądał lepiej i strzeliliśmy bramkę. Mieliśmy najpierw sytuację Kuby Kozłowskiego, a następnie dwie znakomite okazje w samej końcówce, żeby zapewnić sobie zwycięstwo i nie doprowadzać do końcówki, w której każda piłka może doprowadzić do straty wyrównującej bramki. Niestety, nie uniknęliśmy błędu w ostatnich minutach i ponownie tracimy dwa punkty – ubolewał nad stratą punktów trener Krzysztof Zalewski.

W sobotę Jaga zmierzy się z równie wymagającym rywalem – walczącą o zwycięstwo w całej Centralnej Lidze Juniorów Legią Warszawa. Legioniści w ligowej tabeli zajmują piąte miejsce ze stratą pięciu punktów do lidera, ale mają na swoim koncie jeden mecz rozegrany mniej. Najlepszym strzelcem warszawian jest Szymon Włodarczyk. Reprezentant Polski do lat 17 ma na swoim koncie sześć goli.

Sobotni mecz 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godzinie 12:00. O wyniku będziemy starać się informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy.