13 04.19 17:41

LWJM: Mecz na szczycie dla Jagiellonii 2003

Zespół Jagiellonii Białystok z rocznika 2003 pozostaje bezbłędny w wiosennej Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. W sobotę przy Słonecznej podopieczni Przemysława Papiernika i Piotra Bondziula pokonali AP Talent Białystok 3:2.

Mecz dwóch najlepszych drużyn w Lidze Wojewódzkiej stał na dobrym poziomie i dostarczył zgromadzonym na trybunach kibicom sporo emocji. Do przerwy był remis 1:1. Dla Jagiellonii gola strzelił w 28. minucie po indywidualnej akcji i strzale zza pola karnego Stanisław Łupiński, natomiast gospodarze cztery minuty później doprowadzili do remisu po stałym fragmencie gry.

Po zmianie stron scenariusz się powtórzył. Jaga wyszła na prowadzenie po wykorzystanej sytuacji sam na sam Kacpra Matusiaka, ale chwilę później kolejny stały fragment gry dla AP Talent zakończył się bramką wyrównującą. Na szczęście, w końcówce to Żółto-Czerwoni zadali decydujący cios. Kolejny raz sam na sam z bramkarzem znalazł się Kacper Matusiak i wygrał ten pojedynek, dając naszej drużynie cenne zwycięstwo.

Jeszcze w doliczonym czerwoną kartkę za faul przed polem karnym obejrzał bramkarz Jagi Jakub Jasionek, ale wynik już się nie zmienił. Jagiellonia 2003 wygrała z Talentem Białystok 3:2 i wciąż może się pochwalić kompletem punktów w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych.

Przemysław Papiernik (trener Jagiellonii): To był wyrównany mecz. W końcu doczekaliśmy się spotkania, w którym przeciwnik był na podobnym poziomie. Było sporo walki, ale też wiele fajnych akcji z obu stron. W kluczowych momentach okazaliśmy się skuteczniejsi, aczkolwiek za łatwo straciliśmy bramki po indywidualnych, tuż po tym, jak wychodziliśmy na prowadzenie. Ostatecznie jednak cieszymy się ze zwycięstwa.