8 10.18 21:59
Nowszy wpisStarszy wpis

LWJM: Wpadka Jagiellonii 2003

Zespół Jagiellonii Białystok z rocznika 2003 przegrał na wyjeździe z MOSiR Grajewo 0:1 w spotkaniu 9. kolejki Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Taki wynik sprawia, że podopieczni Przemysława Papiernika i Piotra Bondziula nieco skomplikowali sobie sytuację w walce o zwycięstwo w rozgrywkach.

– Warte odnotowania było to, że w pierwszej połowie stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, które powinniśmy zamienić na gola, między innymi niewykorzystany rzut karny. Przeciwnicy odgrażali się nam kontratakami, które najczęściej kończyły się przed naszym polem karnym – opowiadał trener Piotr Bondziul.

– Druga połowa zaczęła się od naszych intensywnych ataków na bramkę, niestety z minuty na minutę tempo naszej gry siadło. Graliśmy zbyt wolno i przewidywalnie, co nic dobrego nie wróżyło. W ostatnich 10 minutach znów ruszyliśmy do przodu i ponownie mieliśmy trzy doskonałe okazje do strzelenia bramki, w których dwa razy świetnie interweniował bramkarz gospodarzy, a raz spudłowaliśmy. Jak to w piłce często bywa, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było też tym razem. W samej końcówce meczu po strzale z dystansu jednego z rywali nasz bramkarz niefortunnie zbił piłkę pod nogi napastnika, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam i to zawodnicy z Grajewa mogli cieszyć się ze strzelenia zwycięskiej bramki – kontynuował opiekun Żółto-Czerwonych.

– Taka porażka na pewno bardzo boli. Wierzę jednak, że będzie dla nas lekcją pokory i nauką na przyszłość – podsumował trener Bondziul.

Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych (2002) – 9. kolejka:
MOSiR Grajewo – Jagiellonia Białystok (2003) 1:0 (0:0)

Jagiellonia: Gendzwiłł, Stypułkowski, Dobrowolski, Szczytniewski, Żero, Polak, Łokić, Chmielewski, Cylwik, Frydrych, Łupiński. Grali także: Sieńko, Dziermański, J. Kozłowski, Rudkowski.