6 11.19 15:17
Nowszy wpisStarszy wpis

LWJM: Wyszarpane zwycięstwo Jagiellonii 2003

Zespół Jagiellonii Białystok z rocznika 2003 pokonał MOSP II Białystok 3:2 we wtorkowym meczu 13. kolejki Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Gole dla Jagi w tym zaciętym spotkaniu strzelali Kacper Kajewski, Jakub Orpik i Kacper Szmidt.

– To był zdecydowanie najsłabszy mecz w naszym wykonaniu. Niedokładne podania, złe decyzje w budowaniu ataku mieszały się z wolnym przesuwaniem, spóźnionym doskokiem i biernym zachowaniem w odbiorze piłki – opowiadał trener Kamil Stanisławski.

– Mimo to w pierwszej połowie mogliśmy spokojnie prowadzić nawet czterema bramkami, ale niestety do tego wszystkiego byliśmy bardzo nieskuteczni. Po przerwie nie wyglądaliśmy lepiej, a przeciwnik nie zamierzał oddawać punktów za darmo, skutecznie nas kontratakując. Nerwowości w ostatnich minutach dodał niesłusznie podyktowany przeciwko nam rzut karny. Na szczęście, pod koniec meczu „wcisnęliśmy” bramkę dającą zwycięstwo i szczęśliwie dowieźliśmy to prowadzenie do samego końca – podsumował opiekun Żółto-Czerwonych.

Zwycięstwo Jagiellonii 2003 oznacza, że zespół Kamila Stanisławskiego i Marcina Małaszewskiego będzie do ostatniej kolejki walczył o zwycięstwo w lidze z drużyną AP Jagiellonia 2004, która ma o jeden punkt i jeden mecz rozegrany mniej. W swoim ostatnim meczu Jaga 2003 zagra z MOSP Białystok.

Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych (2003) – 13. kolejka:
Jagiellonia Białystok (2003) – MOSP II Białystok 3:2 (1:0)

Bramki dla Jagi: Kajewski, Orpik, Szmidt.

Jagiellonia: Maliszewski – Frydrych, Dziermański, Łokić, Abramowicz (46′ Orpik), Latuszek, Zyśk, Żero, Prószyński, Szmidt (80′ Materna), Kajewski (46′ Osipiuk).