4 11.20 10:45
Nowszy wpisStarszy wpis

Powstał klub pływacki Jagiellonia Swim

Jagiellonia Białystok wielu kojarzy się z futbolem i piłkarzami występującymi na stadionie przy Słonecznej. Miło nam jednak poinformować, że do wielkiej „Żółto-Czerwonej” rodziny dołączyli również pływacy. W Białymstoku powstał bowiem klub pływacki Jagiellonia Swim.

Skąd wziął się pomysł na powołanie klubu pływackiego „Jagiellonia”? – Nazwa ta kojarzy się nie tylko z sukcesami sportowymi, ale również naszym miastem i regionem. Bardzo nam zależy, abyśmy udanymi występami rozsławiali Białystok i Podlasie na basenach całej Polski i nie tylko. Cieszymy się, że otrzymaliśmy licencję na korzystanie z nazwy, herbu oraz barw Klubu. To ogromny zaszczyt, ale również odpowiedzialność, aby godnie reprezentować Jagiellonię – mówi Pani Katarzyna Horoszewska-Grabek, wiceprezes Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Jagiellonia”, a także dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Białymstoku.

Pomysł powstania klubu pływackiego Jagiellonia przypadł do gustu przedstawicielom naszej akademii. – Jest to bardzo ciekawy projekt, który zachęca młodych ludzi do uprawiania sportu. Powstanie Jagiellonia Swim będzie miało wymierne korzyści także dla naszych wychowanków. Kiedy tylko uspokoi się sytuacja epidemiczna, a baseny zostaną otwarte, do zajęć rozwojowych adeptów naszej akademii zostaną włączone treningi w wodzie. Będą one prowadzone i koordynowane przez szkoleniowców z klubu pływackiego i z pewnością pomogą naszym zawodnikom rozwinąć się jeszcze bardziej – podkreśla dyrektor ds. szkolenia Akademii Piłkarskiej Jagiellonia, Rafał Matusiak.

Klub pływacki „Jagiellonia” może pochwalić się niemałymi osiągnięciami. – Obecnie w naszym zespole trenuje 55 dzieci. Kilkoro z nich to medaliści krajowych mistrzostw. Na grudzień zaplanowano mistrzostwa Polski w pływaniu. Liczymy, że młodzi Jagiellończycy przywiozą z nich dobre wyniki. Ponadto w naszych szeregach trenuje dwóch reprezentantów Polski. Niebawem zaś sami wystąpimy o organizację zawodów pływackich – zakończyła Katarzyna Horoszewska-Grabek.