16 07.20 14:24
Nowszy wpisStarszy wpis

Przygotowania do CLJ U-18 okiem trenera Zalewskiego

– Będziemy pracować nad organizacją gry, nad podnoszeniem prezentowanego przez nas poziomu – powiedział trener drużyny młodzieżowej Jagiellonii Białystok występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-18, Krzysztof Zalewski. Szkoleniowiec naszych młodzieżowców zdradził również m.in. na co zostanie położony największy nacisk w trakcie przygotowań.

– Zajęcia zespołowe zaczęliśmy 13 lipca. Wcześniej, przez tydzień od 7 lipca, chłopaki trenowali indywidualnie, według nakreślonego przez nas planu. Mamy przed sobą pięć tygodni pracy, podczas których rozegramy sześć gier kontrolnych, z których pierwsza już dzisiaj – powiedział trener Zalewski.

W drużynie Jagiellonii rywalizującej w kategorii do lat 18 Centralnej Ligi Juniorów doszło do kilku zmian w składzie. Niektórzy zawodnicy, występujący w tej drużynie, zostali przesunięci do trzecioligowego zespołu rezerw. Naturalnie ich miejsce zajęli chłopcy z młodszego rocznika. – Naszym zadaniem jest przede wszystkim wkomponowanie do drużyny nowych zawodników. Część naszych graczy przeszło do zespołu rezerw, z którym będą rywalizowali w przyszłym sezonie III ligi. Do nas automatycznie przechodzą wyróżniający się chłopcy z rocznika 2004. Głównym zadaniem dla nas jest odpowiednio poprowadzenie i, tak jak już wspomniałem, wkomponowanie ich do zespołu. To są bardzo zdolni i ciekawi zawodnicy, którzy z pewnością będą stanowili wartość dodaną dla tej drużyny.

Szkoleniowiec jagiellońskich młodzieżowców zdradził, na jakie aspekty będzie kładł nacisk podczas przygotowań. – Będziemy pracować nad organizacją gry, nad podnoszeniem prezentowanego przez nas poziomu. Co cieszy, to fakt, że chłopcy po powrocie do treningu prezentują się dobrze. Nie widać, żeby fizycznie przerwa im zaszkodziła. Pod względem czysto piłkarskim może trochę widać, że zajęć z piłką było trochę mniej, ale tak naprawdę wszyscy nasi zawodnicy są w treningu już od początku czerwca. Wyglądają solidnie – zakończył.

Pierwszy mecz kontrolny podczas letnich przygotowań do startu sezonu 2020/2021 drużyna prowadzona przez trenera Zalewskiego rozegrała wczoraj, o godzinie 18:30. Przeciwnikiem był Orzeł Kolno. Spotkanie zakończyło się zdecydowaną wygraną białostoczan 5:1. Bramki dla zespołu Jagiellonii zdobywali Żabiuk, Frydrych i Zyśk. Padł także gol samobójczy. Poniżej zamieszczamy raport z wczorajszego sparingu oraz pełny plan spotkań towarzyskich na najbliższy okres.

Pierwszy mecz kontrolny Jagiellonii Białystok CLJ U-18, 15.07.2020r.

Jagiellonia Białystok (CLJ U-18) – Orzeł Kolno 5:1.

Gole: Żabiuk 10′; gol samobójczy 35′; Frydrych 40′; Zyśk 70′, 80′

Skład Jagiellonii (I połowa): Materna – Żero, Kalinowski, Matysik, Murawski – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Mościcki, Frydrych – Żabiuk, Lutostański.

Skład Jagiellonii (II połowa): Materna – Stypułkowski, Fronc, Latuszek, Szmidt – Masłowski, Bieliński, zawodnik testowany, zawodnik testowany – Zyśk, Abramowicz.

Plan meczów kontrolnych CLJ U-18:
15.07 – Jagiellonia Białystok U-18 – Orzeł Kolno 5:1 (Żabiuk 10′; gol samobójczy 35′; Frydrych 40′; Zyśk 70′, 80′);
18.07 – Jagiellonia Białystok U-18 – Puszcza Hajnówka;
22.07 – Jagiellonia Białystok U-18 – Legia Warszawa CLJ U-18;
25.07 – Jagiellonia Białystok U-18 – KS Wasilków/KS Michałowo;
01.08 – Jagiellonia Białystok U-18 – Sokół Sokółka;
08.08 – Jagiellonia Białystok U-18 – Escola Varsovia CLJ U-18.