12 10.19 11:26

LWJM: AP Jagiellonia 2004 odbudowała się po wysokiej porażce

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2004 wygrał przy Elewatorskiej z MOSP-em II Białystok 5:2 w sobotnim meczu 10. kolejki Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych.

To nie był łatwy mecz dla lidera Ligi Wojewódzkiej, który przystępował do niego po bolesnej porażce 0:9 ze starszym rocznikiem 2003. W pierwszej połowie lepszy na boisku był MOSP, który zasłużenie prowadził 2:1 po dwóch wykorzystanych sytuacjach sam na sam z bramkarzem, w tym jednej w ostatniej akcji pierwszych 45 minut. W międzyczasie Jaga odpowiedziała trafieniem Kacpra Skoka, który wykorzystał dobre podanie z prawego skrzydła Maxa Goraja.

Druga część spotkania rozpoczęła się niemrawo, ale spotkanie odmieniło wejście na plac gry Jakuba Lutostańskiego, który już po kilku minutach gry miał na swoim koncie dwa gole – pierwszego po zwycięskim pojedynku z bramkarzem w sytuacji sam na sam oraz drugiego po prostym błędzie golkipera rywali.

Lutostański zakończył to spotkanie z czterema trafieniami na koncie, bo już w samej końcówce udało mu się skutecznie dobić strzał w poprzeczkę Maxa Goraja, a także wykorzystać kolejną sytuację sam na sam z bramkarzem, dzięki czemu mecz zakończył się wygraną Jagi 5:2.

Tomasz Bernatowicz (trener Jagiellonii): Siedzi w nas ta porażka 0:9 i nie będę ukrywał, że dzisiejszy mecz był dla nas okazją do rehabilitacji za tamten wynik. Wymieniliśmy praktycznie całą jedenastkę i swoją szansę dostali dzisiaj głównie ci chłopcy, którzy dotąd grali zdecydowanie mniej od innych. Na początku meczu mieliśmy problem, MOSP grał lepiej niż my, ale nie wykorzystał swoich okazji. W drugiej połowie dokonaliśmy trzech zmian i ci chłopcy, którzy weszli, zrobili różnicę.