4 02.20 08:37
Nowszy wpisStarszy wpis

Bernatowicz: Musimy dokończyć to, co zaczęliśmy

– Zrobiliśmy to, co do nas należało – mówi Tomasz Bernatowicz, trener rocznika 2004 w naszej akademii. Ze szkoleniowcem naszej młodzieży porozmawialiśmy o minionej rundzie, trwającym okresie przygotowawczym do startu wiosennych rozgrywek oraz celach na najbliższy okres.

– Występowaliśmy jako dwa roczniki z naszego klubu. Celem był awans do Centralnej Ligi Juniorów, co udało się zrealizować. Zajęliśmy pierwsze miejsce, wygraliśmy baraże i teraz mamy CLJ. Rocznik 2004, który awansował do CLJ, będzie grał teraz z rok starszymi. Myślę, że szkoleniowo dla tych chłopców to będzie naprawdę bardzo fajna sprawa – powiedział trener Bernatowicz.

– Zaczęliśmy okres przygotowawczy ósmego stycznia. Zagraliśmy już kilka meczów kontrolnych. Ponadto byliśmy na obozie w Mrągowie, gdzie też zagraliśmy kilka meczów kontrolnych. Jeżeli chodzi o kadrę, to tutaj w stosunku do jesieni nic się nie zmieni. Nie potrzebujemy i nie szukamy żadnych wzmocnień. W dotychczasowych sparingach zrealizowaliśmy wszystko co mieliśmy w planach. Na ten moment daliśmy szanse wszystkim zawodnikom. Wiadomo, mamy dwie drużyny i możemy rotować chłopakami. Od początku była jasno postawiona sytuacja – najlepsi grają w pierwszej drużynie, grającej w Centralnej Lidze Juniorów, a reszta może tam w każdej chwili dołączyć – podsumował cele na najbliższy okres szkoleniowiec rocznika 2004.

– W obozie w Mrągowie brali udział wszyscy nasi piłkarze, nie tylko Ci przewidziani do gry w CLJ. Widzieliśmy jak trenują, jak grają podczas spotkań kontrolnych, mogliśmy systematycznie monitorować ich postępy. Do początku startu rundy wiosennej trenujemy w Białymstoku. Mamy zaplanowane gry kontrolne, m.in. z rocznikiem 2001 Wigier Suwałki oraz z zespołami seniorskimi KS Michałowo i Hetmana Tykocin. Wszystko jest zatem dopięte na ostatni guzik. Musimy dokończyć to, co zaczęliśmy i być przygotowanymi jak najlepiej do pierwszego meczu – zakończył trener Bernatowicz.