8 03.19 20:18
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: AP Jagiellonia 2004 celuje w medale

Walka o medal mistrzostw Polski – taki cel na rundę wiosenną stawiają sobie młodzi piłkarze AP Jagiellonia 2004, którzy rywalizują w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citko już w niedzielę rozpoczną wiosenne zmagania i postarają się obronić wywalczony jesienią tytuł najlepszej drużyny grupy A.

W rundzie jesiennej nie było wątpliwości, kto był najlepszy na północnym-wschodzie CLJ U-15. Młodzi Jagiellończycy zdobyli aż 37 punktów na 42 możliwe, po średnim początku notując imponującą serię aż jedenastu kolejnych zwycięstw. Teraz Żółto-Czerwoni liczą na powtórzenie tego sukcesu, ale tym razem stawka jest nieco większa – uplasowanie się przed m.in. Legią Warszawa i Escolą Varsovia w ligowej tabeli zaowocuje awansem do półfinału mistrzostw Polski w kategorii trampkarzy.

– Będziemy robić wszystko, aby ponownie wygrać naszą grupę. Najważniejszym naszym zadaniem jest jednak indywidualne wyszkolenie naszych zawodników, aby w przyszłości zaistnieli oni w seniorskiej piłce – mówi trener Tomasz Bernatowicz.

– Chcemy, aby nasi wychowankowie za kilka lat tworzyli część pierwszej drużyny Jagiellonii. Oczywiście, jako zespół będziemy starali się grać jak najlepiej i wygrywać. Jesteśmy dobrze przygotowani i gotowi na rozpoczęcie rozgrywek. W każdym spotkaniu będziemy dawać z siebie wszystko i walczyć o wygraną. Zobaczymy, czym to zaowocuje – dodaje szkoleniowiec 15-letnich Jagiellończyków.

W grupie A wiosną zabraknie już KS Varsovia i AP Ostróda, a w ich miejsce występować będą zespoły AP Talent Białystok i Delty Warszawa. Z tym ostatnim zespołem Jaga w niedzielę rozpocznie rozgrywki ligowe. Spotkanie przy Słonecznej rozpocznie się o godzinie 13:30.

– Poziom tej ligi z pewnością będzie bardziej wyrównany niż jesienią. Mecze z Talentem na pewno nie będą łatwe, a Delta wygrała ligę wojewódzką na Mazowszu, po czym zwyciężyła w dwumeczu z Widzewem Łódź. To mówi wszystko – zaznacza opiekun młodych Żółto-Czerwonych.

Zimowe sparingi AP Jagiellonia 2004:

– vs Rona 03 Ełk (2003) 1:1
– vs Stomil Olsztyn 4:0
– vs Naki Olsztyn 10:2
– vs TOP 54 Biała Podlaska 1:1
– vs Lechia Gdańsk 1:1
– vs AP Ostróda 1:1
– vs Rona 03 Ełk 3:1 (Lutostański, Skok x2)
– vs Ząbkovia Ząbki 7:2 (Żabiuk x2, Dąbrowski x2, Lutostański, Kożuchowski, Wojciechowski)
– vs Ursus Warszawa 6:1 (Żabiuk x2, Lutostański x2, Dąbrowski x2)
– vs ŁKS Łomża 4:0 (Kaliszczyk x2, Furman, Moczulski)
– vs Escola Varsovia (2003) 1:4 (Moczulski)

Kadra AP Jagiellonia 2004 na rundę wiosenną sezonu 2018/19:

Bramkarze: Bartłomiej Maliszewski, Jakub Nienałtowski, Filip Niemancewicz, Stanisław Chomaciuk.

Obrońcy: Max Goraj, Miłosz Matysik, Kamil Parzonko, Krystian Furman, Daniel Siemieniuk, Adrian Romanowski, Tomasz Hankowski, Jakub Marciszewski, Dawid Sadowski, Dawid Miłosiewicz, Wiktor Kożuchowski.

Pomocnicy: Oliwier Wojciechowski, Szymon Żabiuk, Igor Szczygieł, Sebastian Dąbrowski, Bartosz Bernatowicz, Karol Obidziński, Szymon Sobolewski, Igor Michajłow, Wojciech Moczulski, Dawid Czapla, Aleksander Szulc.

Napastnicy: Michał Mościcki, Kacper Skok, Jakub Lutostański, Jakub Kaliszczyk, Igor Jastrzębski.

Trenerzy: Tomasz Bernatowicz, Adrian Citko, Gabriel Iwacewicz.