18 11.18 14:57
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: AP Jagiellonia 2004 mistrzem grupy A!

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2004 wygrał grupę A Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citko przypieczętowali tą wygraną, zwyciężając na wyjeździe UKS Varsovia 5:0.

Młodzi Jagiellończycy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i udźwignęli tę rolę. Nasz zespół szybko wyszedł na prowadzenie po golu Jakuba Lutostańskiego, a jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Michał Mościcki. Ten sam zawodnik strzelił również gola tuż po zmianie stron i stało się jasne, że Żółto-Czerwoni tego zwycięstwa już nie wypuszczą z rąk. Rezultat ustalili Szymon Sobolewski i Krystian Furman.

– Jechaliśmy do Warszawy po to, aby zdobyć trzy punkty i pokazać się z dobrej strony, dokumentując w ten sposób bardzo udaną dla nas rundę jesienną. Plan ten udało się zrealizować w stu procentach, choć wiadomo, że graliśmy z ostatnią drużyną w tabeli. Mimo wszystko, trzeba było ten mecz wygrać i to zrobiliśmy. Strzeliliśmy pięć goli, a mogliśmy ich strzelić zdecydowanie więcej, bo chociażby w pierwszej połowie aż czterokrotnie trafialiśmy w słupek bramki przeciwnika – opowiadał trener Tomasz Bernatowicz.

– Zdobyliśmy trzy punkty i mistrzostwo jesieni, więc możemy zaliczyć tę rundę do udanych. Chciałbym przy okazji podziękować wszystkich chłopcom – zarówno tym, co grali więcej, jak i tym, co grali nieco mniej – za ich wkład w tę wygraną, bo oni wszyscy się do tego przyczynili. Drużyna pokazała, że dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy jest w stanie walczyć o najwyższe cele. Runda się kończy, ale pracujemy dalej, aby powtórzyć ten sukces również wiosną, bo wiem, że ten zespół jest w stanie powalczyć o medale mistrzostw Polski – podsumował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

AP Jagiellonia 2004 zakończyła rozgrywki jedenastoma zwycięstwami z rzędu, zdobywając 37 punktów na 42 możliwe i wyprzedzając o trzy drugą w tabeli Legię Warszawa. Żółto-Czerwoni postarają się powtórzyć ten wyczyn również wiosną, kiedy to zwycięstwo w grupie będzie premiowane awansem do półfinału i walką o medale Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Centralna Liga Juniorów U-15 – 14. kolejka:
UKS Varsovia – AP Jagiellonia Białystok (2004) 0:5 (0:2)

Bramki: Lutostański 11’, Mościcki 35’, 44’, Sobolewski 56’, Furman 65’

AP Jagiellonia: Nienałtowski – Goraj (50’ Obidziński), Parzonko (5’ Furman), Matysik, Siemieniuk (50’ Romanowski) – Mościcki (45’ Bernatowicz), Szczygieł, Żabiuk (50’ Sobolewski) – Skok, Lutostański, Dąbrowski (45’ Wojciechowski).