13 04.19 18:07

CLJ U-15: Dziewięć goli na przełamanie AP Jagiellonia 2004

Drużyna AP Jagiellonia z rocznika 2004 przerwała serię czterech meczów bez zwycięstwa w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Żółto-Czerwoni w sobotę rozbili przy Słonecznej GKS Bełchatów aż 9:0.

Podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citko odnieśli wysokie zwycięstwo, aczkolwiek na pierwszego gola musieli czekać 25 minut. Wtedy to worek z bramkami rozwiązał Michał Mościcki, który w ciągu sześciu minut zdobył trzy bramki i zaliczył hattricka. Dzięki temu Jaga prowadziła do przerwy z GKS 3:0.

Tuż po zmianie stron Mościcki strzelił również swojego czwartego gola, a kolejne trzy trafienia dla Żółto-Czerwonych zanotował Oliwier Wojciechowski. Reprezentant Polski z rocznika 2005 wykorzystał dwa rzuty karne, a następnie popisał się bardzo mocnym i precyzyjnym strzałem z dystansu.

Dwie ostatnie bramki zdobył dla Jagiellonii Max Goraj po bardzo dobrych ofensywnych wejściach prawym skrzydłem.

Ostatecznie AP Jagiellonia 2004 pokonała GKS Bełchatów aż 9:0. Na zakończenie pierwszej połowy rozgrywek Żółto-Czerwoni za tydzień zmierzą się z AP Talent Białystok.

Tomasz Bernatowicz (trener Jagiellonii): Cieszę się, że w końcu zaczęliśmy strzelać bramki, bo ostatnio z tą skutecznością było różnie. Przyzwyczailiśmy się, że w każdym meczu strzelamy po kilka goli, a poprzednie spotkania pokazały, że wcale nie zawsze tak musi być. Mam nadzieję, że ten mecz będzie dla nas początkiem czegoś dobrego i będziemy już bardziej skuteczni pod bramką przeciwnika, bo te sytuacje były też w poprzednich kolejkach. Wierzę, że to będzie dla nas takie przełamanie.

Centralna Liga Juniorów U-15 – 6. kolejka:
AP Jagiellonia Białystok (2004) – GKS Bełchatów 9:0 (3:0)

Bramki: Mościcki 25’, 28’, 31’, 40’, Wojciechowski 50’ (k.), 53’ (k.), 62’, Goraj 66’, 79’.

AP Jagiellonia: Maliszewski (41’ Niemancewicz) – Skok (44’ Goraj), Furman, Matysik, Romanowski – Wojciechowski, Szczygieł (46’ Kożuchowski), Żabiuk (46’ Bernatowicz) – Mościcki (51’ Kaliszczyk), Lutostański (51’ Miłosiewicz), Dąbrowski (44’ Obidziński).