10 03.19 16:37

CLJ U-15: Mocne otwarcie AP Jagiellonia 2004

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2004 od mocnego uderzenia rozpoczął wiosenne rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citko pokonali w niedzielę przy Słonecznej Deltę Warszawa 7:0.

Początek pierwszego spotkania ligowego młodych Jagiellończyków w 2019 roku był wyrównany. W pierwszym kwadransie obie drużyny nie wykorzystały po jednej dobrej sytuacji do strzelenia gola. Wraz z upływem 15. minuty gry jednak Jaga objęła prowadzenie. Świetne podanie za linię obrony otrzymał wówczas Jakub Lutostański i eleganckim lobem z 20 metrów otworzył wynik spotkania. Niedługo po wznowieniu gry kolejna akcja Jagi przyniosła z kolei mocny strzał w długi róg bramki i trafienie Sebastiana Dąbrowskiego, dzięki czemu było już 2:0.

Na kolejnego gola Żółto-Czerwonych trzeba było czekać do 24. minuty, gdy po składnej akcji zespołowej na listę strzelców wpisał się Szymon Żabiuk. Ten sam zawodnik kilka minut później w stylu Antonina Panenki wykorzystał również rzut karny podyktowany za faul na Jakubie Lutostańskim. W kolejnej akcji z kolei swojego drugiego gola strzelił także Sebastian Dąbrowski, przez co do przerwy Jaga prowadziła aż 5:0.

W drugiej połowie przez długi czas wynik nie ulegał zmianie, a trenerzy obu drużyn dokonywali kolejnych zmian, dając szansę gry maksymalnej liczbie zawodników. Dopiero w 69. minucie spotkania w polu karnym przez bramkarza rywali sfaulowany został Karol Obidziński, a kolejnym celnym strzałem z jedenastu metrów swojego hattricka skompletował Szymon Żabiuk. Wynik na 7:0 ustalił z kolei stoper Jagi Miłosz Matysik, który po rzucie wolnym trafił głową do siatki rywala.

AP Jagiellonia ostatecznie pokonała Deltę Warszawa 7:0, a za tydzień zmierzy się z kolejnym rywalem ze stolicy. Tym razem jednak zadanie Żółto-Czerwonych będzie dużo trudniejsze, bowiem naprzeciw nich staną zawodnicy Legii.

Tomasz Bernatowicz (trener Jagiellonii): Znamy naszego rywala i wiemy, że ta drużyna ma duży potencjał, więc nawet ja sam jestem nieco zaskoczony tak wysokim wynikiem. Graliśmy w trudnych warunkach pogodowych, ale chłopcy podeszli właściwie do tego spotkania. Szybko otworzyliśmy wynik meczu i już do przerwy strzeliliśmy kilka bramek. Na uwagę z pewnością zasługuje nasza bardzo dobra skuteczność, bo oddaliśmy mniej więcej dziesięć strzałów, a strzeliliśmy siedem goli. Jestem jednak przekonany, że Delta napsuje krwi jeszcze niejednej drużynie.

Centralna Liga Juniorów U-15 – 1. kolejka:
AP Jagiellonia Białystok (2004) – Delta Warszawa 7:0 (5:0)

Bramki: Lutostański 15’, Dąbrowski 17’, 32’, Żabiuk 24’, 31’ (k.), 69’ (k.), Matysik 75’.

AP Jagiellonia: Maliszewski – Skok (54’ Romanowski), Parzonko (48’ Furman), Matysik, Kożuchowski (50’ Obidziński)– Szczygieł – Wojciechowski (60’ Bernatowicz), Żabiuk (70’ Miłosiewicz), Mościcki (41’ Siemieniuk), Dąbrowski – Lutostański.